Život studenta je jedno velké stěhování! Jak ušetřit na stěhovacích službách?

Život studenta je jedno velké stěhování! Jak ušetřit na stěhovacích službách?

Opuštění rodného hnízda

Začátek studia vysoké školy (u někoho již střední) je často spojen s nutností přestěhovat se do jiného města, kde se člověk bez vlastních věcí neobejde. Tím však dobrodružství rozhodně nekončí, alespoň já jsem se během studentských let po Praze stěhoval celkem pětkrát a když na to tak vzpomínám, vždy to byla pořádná otrava. Nejdříve jsem z koleje šel ke kamarádovi, kde nebyl prakticky žádný nábytek, pak jsem šel k jinému kamarádovi, protože ten první si našel holku. Následně jsem prostřídal několik pronájmů – k mojí smůle vždy v nejvyšším patře bez výtahu. Stěhování jsem si tedy užil dosyta, a proto mám pro všechny, které také čeká, pár tipů a užitečných rad.

Jak na studentské stěhování?

Každého studenta při stěhování hned napadne, že vše přece zvládne sám. Drobné věci do igelitek, nábytek se rozloží a nenápadně převeze třeba v tramvaji. Znám blázny, kteří z jedné konečné metra na druhou převáželi několik dní rozložené kusy ložnice, ale ta námaha a ztracený čas za to rozhodně nestojí. Mně se povedlo při jednom pokusu o stěhování nábytku nenávratně zničit několik skříněk a bohužel i poškrábat televizi. Ze zkušenosti tak doporučuji obrátit se na stěhovací službu, které vše značně zjednoduší. A jakou stěhovací službu vybrat? Osobně jsem vždy měl tyto požadavky:

  • Zapůjčení krabic a obalů zdarma
  • Nabídka stěhování o víkendu bez příplatku, protože v týdnu jsem měl většinou školu
  • Automatické pojištění veškerého nákladu
  • Možnost objednat si pouze stěhovací vozidlo s řidičem, když mi se stěhováním pomáhají přátelé
  • Přehledná kalkulace výsledné ceny předem
  • Vždy jsem chtěl spolehlivé stěhováky se skvělými referencemi

Tyto požadavky pochopitelně ovlivňují výslednou cenu a spokojenost se stěhováním. Je fajn vědět, že je o vše postaráno a stěhování proběhne bez starostí. A ještě více fajn je, když jako student ušetříš!

Všechny výše vypsané požadavky splňuje stěhovací služba TAVOČER, která navíc poskytuje držitelům ISIC karet slevu na stěhování v rámci Prahy i celé ČR ve výši 5 %. Snadno se tak přestěhuješ například z koleje na kolej. Více informací o slevě a doporučení, jak co nejvíce při stěhování ušetřit, se dozvíš zde.TAVOČERVelmi praktickým nástrojem je Kalkulačka stěhování , díky které si během chvilky můžeš spočítat přibližnou cenu stěhování, případně stačí zavolat zdarma dispečerům a vše si ověřit.

Určitě doporučuji si předem přečíst veškeré důležité informace a pokud ti není ohledně stěhování něco jasné, neváhej se zeptat. Stěhovací služba by vždy měla odpovědět na všechny dotazy.

Studentské stěhování levou zadní

Přestěhovat se zvládneš bez zbytečného stresu, stačí pouze vědět, na jakou stěhovací společnost se můžeš spolehnout a co od ní vyžadovat. Když dobře vybereš, můžeš jako student navíc výrazně ušetřit. Moc dobře vím, co obnáší sbalit si veškeré věci a narychlo se přesouvat do jiného bydlení, a proto všem přeji poklidné stěhování bez problémů.

Komentáře k příspěvku