Získat levnější pojištění je otázkou chvilky! Jak na to?

Získat levnější pojištění je otázkou chvilky! Jak na to?

Nesympatické výdaje

Co si budeme namlouvat, různá pojištění rozhodně nepatří k oblíbeným výdajům už jen z toho důvodu, že se vyplatí teprve až tehdy, kdy nás potká nějaké neštěstí. Do té doby je platíme pro klid duše, nebo kvůli tomu, že je to v některých případech povinné. Pokud má člověk auto a čas od času cestuje, ročně se nejedná o vůbec malé částky. Paradoxně právě u pojištění často platíme víc, než musíme. Je to dáno pravděpodobně tím, že nás ho ani nebaví vybírat a vše chceme mít tzv. co nejrychleji z krku. Jak na pojištění a povinném ručení ušetřit bez námahy, ztráty času a složitého papírování?

Řešením je nechat si vše spočítat

Představ si, že hledáš nejlevnější povinné ručení. Nejlepší by v takovém případě bylo prozkoumat nabídky všech pojišťoven, případně jim zavolat, zjistit další podmínky a pak vybrat tu nejlevnější. Pochybuji, že by si někdo na takový postup a ruční srovnání nabídek našel čas. Řešení? K nejlevnějí nabídce a informacím se můžeš dostat během chvilky, stačí využít internetový srovnávač, který ti cenu pojištění spočítá a ukáže ti, kde je pro tebe pojištění nejvýhodnější. Pár kliků tě tak dělí od úspory nemalé částky. A kde si nechat nabídky rychle a nezávazně srovnat?

Srovnátor.cz ti přináší nesrovnatelně levnější pojištění. I ty máš možnost nechat si vše online spočítat a dostat se tak k nejlepší nabídce a atraktivním slevám. Celkem 9 z 10 klientů s tímto srovnávačem ušetří na pojištění.Srovnátor.czPokud chceš vědět, kolik můžeš ušetřit, není nic jednoduššího než zadat několik základních údajů, případně se obrátit na kontaktní centrum a nechat si poradit.

Kdy je ten správný čas?

Pokud si zřizuješ úplně nové pojištění, je vždy vhodné si předem nabídky srovnat a spočítat. Nic není ztraceno ani v případě, kdy již nějaké pojištění platíš a chceš do budoucna ušetřit. Například u povinného ručení můžeš měnit pojišťovnu každý rok, stačí si jen ohlídat výroční datum a včas podat výpověď (nejpozději 6 týdnů před výročním datem – to najdeš na zelené kartě). V případě, že jako student cestuješ, případně tě čeká delší pobyt v zahraničí, určitě doporučuji strávit chvilku nad výběrem cestovního pojištění a zamyslet se nad tím, jaké aktivity budeš mimo ČR provozovat a zdali pro tebe není výhodnější cestovní pojištění opakovaných výjezdů. Ten správný čas na vyhledání nejlevnějšího pojištění a ušetření peněz je zkrátka vždy, tak zbytečně neváhej. Celkové úspory mohou být znatelné. Je jen na tobě, jestli chceš peníze zbytečně vyhazovat, nebo je raději využiješ na něco pořádného.

Komentáře k příspěvku