Začíná festival SCULPTURE LINE, který přináší umění do pražských ulic

Začíná festival SCULPTURE LINE, který přináší umění do pražských ulic

Proč vyrazit do ulic?

Festival od 10. června zaplní veřejná prostranství po celé Praze dvěma desítkami děl tuzemských i zahraničních autorů. Co můžeš vidět? Mezi exponáty patří například třímetrová socha Buddhy na Letišti Václava Havla, žraločí ploutev ve fontáně v karlínském Futurama Business Parku, mazlivá socha v pražské ZOO, netradiční lavička v ulici Na Poříčí či záhadné postavy na hladině Vltavy.

Festival SCULPTURE LINE bude trvat až do konce září. „Obyvatelé Prahy, turisté i milovníci umění. Ti všichni mohou obdivovat více než dvacet sochařských instalací na celkem šestnácti místech v Praze. Sochy všech forem, velikostí a materiálů připravilo šestnáct originálních současných autorů z České republiky i ze zahraničí,“ láká na festival jeho ředitel Ondřej Škarka z pořádající agentury Smart point.

Sculpture Line

Více informací je k dispozici na www.sculptureline.cz a na Facebooku. Určitě je vhodné zmínit, že prohlížení všech děl je pochopitelně zcela zdarma.

Lokace

Letiště Václava Havla / Budova ministerstva kultury ČR / Tančící dům / Piazzetta Národního divadla / ZOO Praha / Vltava / Černá Labuť / Novoměstská radnice / Mosaic house / Luka Lu restaurant / Botanická zahrada Praha / Futurama Business Park / The Park / Britská čtvrť / Areál bobové dráhy / Náměstí Dolní Břežany

Sculpture Line

Komentáře k příspěvku