Vydělávej si jako Fatty Pillow. Poradíme, jak streamovat na Twitch

A kdy bude stream?

No dobře, vydělávat si jako Fatty Pillow vyžaduje mnohem víc, než jen pochopit základní principy vydělávání peněz na Twitchi. Fatty má stovky tisíc fanoušků, vlastní merch a další aktivity, nicméně to neznamená, že se zde nemůže objevit někdo nový, kdo si ze streamování udělá zajímavý zdroj peněz. A můžeš to být klidně ty! Stačí jen pochopit, co je na streamech tak atraktivní a co hráčům vlastně vydělává peníze.

Twitch.tv je nejoblíbenější

Poměrně mladá služba Twitch.tv slouží pro streamování videí a je oblíbená především mezi hráči her. Mezi tituly nechybí pecky jako jako Dota 2, League of Legends, World of Warcraft či Overwatch. Streamy jednotlivých kanálů je možné sledovat buď živě, nebo později jako záznam vysílání. Diváci mají možnost prostřednictvím chatu komunikovat s tím, kdo zrovna streamuje.

Asi není velkým překvapením, že streamují především muži, což však neznamená, že se čas od času neobjeví na streamu nějaká dívka. Dalo by se dokonce říct, že dívky mají na Twitch.tv určitou výhodu, protože jsou pro obecenstvo složené především z mužů atraktivnější. Twitch.tv jako vůbec nejpopulárnější služba na streamování nabízí celou řadu funkcí. Je možné nechat si vyfiltrovat pouze kanály v češtině. Zároveň je opravdu snadné začít také streamovat!

Jak začít vysílat?

Abyste mohli začít streamovat, potřebujete hned několik věcí. Už předem je nutné zmínit jednu důležitou věc. Diváci chtějí koukat na kvalitní stream nejen po obsahové, ale také po technické stránce. Nikdo nechce hodinu sledovat ošklivý obraz a poslouchat nekvalitní zvuk. První vydělané peníze tak dost možná budete muset investovat zpět do vybavení. A co budete potřebovat?

 • Velmi kvalitní připojení k internetu (včetně rychlého uploadu)
 • Počítač dostatečně výkonný na hraní moderních her ve vysokém rozlišení
 • Licence her
 • Streamovací software
 • Webkameru – čím pokročilejší, tím lepší
 • Mikrofon – externí většinou udělá skvělou službu

Jen málo lidí má na samotném začátku k dispozici vše v takové kvalitě, aby se mohlo rovnat nejlepším streamerům. Ostatně i Fatty Pillow poprosil mamku, aby mi půjčila na nový počítač. Asi je vám tak jasné, proč jsou začátky tak těžké. Začít streamovat je jednoduché, mnohem složitější je vydržet. Vydržet alespoň tak dlouho, dokud nebudete mít pravidelné diváky a možnost vylepšit si výbavu.

Streamovací software

Hráči, kteří streamují, používají různé programy, které jim pomáhají nejen se základním nastavením, ale také funkcemi pro vylepšení vysílání. Díky těmto programům mohou například přidávat na obrazovku různou grafiku. Lepší softwary podporují nahrávání, záběr z více kamer, klíčování pozadí, titulky, různé přechody a podobně. Mezi nejoblíbenější programy patří:

 • Open Broadcast Software (bezplatný)
 • Gameshow
 • XSplit Gamecasterv
 • Vmix
 • Wirecast
 • XSplit Broadcaster
 • Elgato Gaming HD60 Pro
 • Live Gamer Extreme

Výše vypsaným seznamem programů, které se starají především o samotné vysílání, však přehled streamery používaných programů vážně nekončí. Jedním z těch, které hrají zásadní roli ve zpeněžení streamu, je Streamlabs (dříve Twitch Alerts). Jeko kvality a důležitost dokazuje už jen fakt, že ho celosvětově používá více než 2 miliony streamerů. A co umí?

Spropitné od fanoušků

Streamlabs především umožňuje, aby vám diváci posílali peníze! Právě takové spropitné za kvalitní stream bylo to, čím si začal Fatty Pillow vydělávat. Diváci mají možnost platit různými platebními metodami (karta, PayPal, Skrill…) a streamer může na obrazovku přidat různé popisky, případně stanovit nějaký účel sbírky peněz – třeba zakoupení nového počítače. Diváci pak vidí ukazatel toho, jak velká částka zbývá. To vše pochopitelně jednotlivce baví a motivuje k tomu, aby také přispěl. A když se strhne lavina, může to vypadat jako u Fattyho.

Klíčem k úspěchu jsou diváci

Fatty Pillow dokázal získat nepředstavitelně velké množství diváků a pokud jde o streamování, je fenoménem. Právě to, jak moc velkou komunitu kolem sebe dokážete vybudovat, rozhoduje o tom, zda-li se dokážete hraním her a streamováním uživit. Vždyť Fatty patří na Twitch.tv často k vůbec nejsledovanějším streamům. Což je s ohledem na to, že je z ČR a mluví česky, opravdu mega úspěch.

Komentáře k příspěvku

 • vojtass

  jak si to mužu zapnout aby my divaci mohly dávat money???????????????

  • Daniel Čech

   sry ale nezapnes .. to funguje jenom lidem s hlavou 😀