Vydej se na vzrušující cyklozájezd a poznej krásy světa ze sedla kola

Cyklozájezdyfoto: Igor Marek

Na kole a aktivně

Máš rád cyklistiku a objevování zajímavých míst? V tom případě mám pro tebe skvělý a mnohými cyklisty stále neobjevený tip, díky kterému můžeš tyto dvě záliby snadno spojit. Trávit volný čas vyleháváním u vody není pro každého. Není přeci jen lepší trávit volný čas aktivně? Cyklistické zájezdy začínají být velmi populární a není se čemu divit.

Za zajímavými místy a zážitky

Při cestách skrz krásy přírody a nádherné scenérie máš možnost obdivovat hory, zapadlé vesničky a třeba i mořské útesy. Záleží pouze na tom, kam se rozhodneš vydat. Cyklozájezdy tě zavedou k zajímavým památkám a místům, kam se lze často dostat pouze na kole. Program vždy záleží na pořadateli zájezdu, často je však možnost zastavit se po cestě na osvěžení. Při výběru konkrétního zájezdu si musíš vybrat, zda-li chceš spíše nenáročné a krátké etapy, nebo vyhledáváš delší sportovnější etapy v náročném terénu. Zájezd na kole je tak určen i pro ty, kteří nemají tzv. natrénováno a pouze chtějí zažít něco nového.

Kam a s kým vyrazit?

Mezi nejoblíbenější oblasti pro cyklodovolenou patří určitě Provence. Tento cyklistický ráj nabízí jedinečnou možnost užít si kromě nádherné přírody také trošku romantiky. Pokud chceš cyklovýlety a horské scenérie zkombinovat s koupáním v moři, je ideální volbou Korsika. Nebo chceš něco netradičního? Pak se vydej na Balkán. Černá Hora, Bulharsko, Albánie a další balkánské státy nabízí poznání vysokých hor, turisty neobjevených skvostů, vstřícných domorodců a výbornou a cenově přijetelnou kuchyni. A s kým vyrazit? Nejlépe se zkušenou cestovní kanceláří, která se na cyklozájezdy specializuje.

Cestovní kancelář Alpina působí na trhu přes 15 let a je specialistou na aktivní dovolenou. V její nabídce najdeš zájezdy cyklistické, turistické i expedice do dalekých zemí. Chceš na kole do Norska nebo na Balkán? Toužíš ze sedla objevovat krásy Korsiky? Žádný problém! Z široké nabídky více jak 150 termínů cyklozájezdů si vybere opravdu každý.

CK Alpina

Na webu CK Alpina najdeš více jak 400 termínů aktivních zájezdů. Zjistíš, že kromě nových míst tě čekají zážitky na celý život a třeba také nová přátelství.

Konečně dobrodružství

Objevování nových zemí na kole nelze srovnat s klasickými zájezdy, kdy tě autobus přiveze z letiště rovnou k hotelovému bazénu, od kterého se nemusíš po celou dobu dovolené ani hnout. Cykloturistika je životě, dobrodružství a překonávání hranic. Cizí zemi nejlépe poznáš tak, že se vydáš mimo klasické cesty a doopravdy nasaješ atmosféru daného místa. Přesně to ti dobře organizovaný cyklistický zájezd přináší, tak neváhej a vydej se na aktivní dovolenou!

Komentáře k příspěvku