Vybíráme vhodný digitální kompakt pro aktivně žijícího studenta

Vybíráme vhodný digitální kompakt pro aktivně žijícího studenta

Proč se rozhodnout pro digitální kompakt?

Pokud fotíš víc než selfie, určitě už víš, že s chytrým telefonem se velmi rychle dostaneš na hranice jeho možností. Na nějaké to cvaknutí momentky to možná stačí, ale i tak vždy zamrzí, když hezkou scénu nedokážeš zachytit kvůli špatným parametrům a funkcím mobilu. Snímky mají menší rozlišení, jsou často rozostřené a možnosti nastavení prakticky neexistují. Touha po krásných fotkách volá po lepším přístroji. Pro studenta je vzhledem k finančním možnostem a životnímu stylu vhodný digitální kompakt!

Stále v akci! Jaký kompakt vybrat?

Když jsem já osobně vybíral kompakt, záleželo mi především na tom, aby byl dostatečně odolný, měl skvělý poměr cena/výkon a třeba i nějak vypadal. Chci foťák jen tak hodit do batohu, tahám ho ven na výlety, chci si občas něco vyfotit na kole, v létě ho chci mít u vody atd. To vše bez strachu z toho, že si ho zničím. Při výběru jsem ihned vyřadil ty úplně nejlevnější přístroje neznámých výrobce. Chtěl jsem něco kvalitního, co opravdu vydrží. Mezi dlouhodobě nejoblíbenější a nejprodávanější kompaktní fotoaparáty na našem trhu patří ty od značky Olympus. Ta v cenové relaci do 10 tisíc korun nabízí opravdu skvělé přístroje, mnoho z nich patří přímo mezi outdoorové modely odolné proti vodě, tlaku, prachu i písku. Skvělým příkladem takového modelu je Olympus TG-3, který k vysoké odolnosti dodává vestavěné GPS, možnost ovládání přes WiFi pomocí mobilu nebo tabletu a hromadu dalších funkcí. K dispozici je již také novější model Olympus TG-4.

Olympus TG-3

Něžné pohlaví u digitálního kompaktu přeci jen vyhledává trošku jiné vlastnosti. Studentkám bych tak doporučil například model Olympus SH-1, který se vzhledově vrací k elegantním kořenům. Kovové provedení v kombinaci s povrchem s texturou kůže působí opravdu skvěle a přístroj nezklame ani výbavou, ba právě naopak! Ženy jsou při focení kreativní, a proto ocení možnost širokého manuálního nastavení, stabilizátor obrazu (mohou se natáčet klidně při chůzi, což se hodí vlogerkám) a vysokou citlivost snímače pro prvotřídní záběry za slabého osvětlení.

Olympus SH-1

Jak při nákupu jako student ušetřit?

Při nákupu kompaktních fotoaparátů Olympus můžeš jako student výrazně ušetřit, stačí pouze vědět, kde nakupovat. Kromě zvýhodněné ceny můžeš získat také dárek, například druhou baterii zdarma.

Autorizovaný e-shop olympusobchod.cz si pro všechny držitele karet ISIC, IYTC, ITIC a ALIVE připravil VIP ceny! Více informací k aktivace slevy najdeš zde. U mnoho fotoaparátů z nabídky je navíc dárek zdarma. Taková druhá baterka, power banka, nebo spacák velmi mile potěší.

Olympus

Řekni sýýýr!

Kompaktní fotoaparát je vždy zapotřebí vybírat tak, aby odpovídal tvým požadavkům, životními stylu a v neposlední řadě i finančním možnostem. Pokud si chceš zboží prohlédnout, olympusobchod.cz má také prezentační prodejnu v pražských Vysočanech, kde je možné si vše v klidu prohlédnout a vyzkoušet. Pak už ti nic nebrání s novým foťákem vyrazit do terénu.

Komentáře k příspěvku

  • Petr

    Olympus jsem si pořídil minulý rok na podzim, konkrétně model Stylus S1 a zatím jsem maximálně spokojený. Chvilku jsem si zvykal na ovládání, ale jinak vše naprosto OK.