Vše o Lítačce! Jak přejít bez komplikací z Opencard?

Vše o Lítačce! Jak přejít bez komplikací z Opencard?

Jaké novinky a změny přináší Lítačka?

Lítačka je nástupcem kontroverzní a velmi kritizované Opencard. Zelenou čipovou kartu od 1. března 2016 vydává pražský magistrát. Jejím majitelem ste stane každý, kdo chce využívat elektronické kupony MHD. Hlavním rozdílem v porovnání s Opencard je fakt, že Lítačka funguje především jako tramvajenka. Ambice platit kartou parkování a další služby jsou pryč. Možnost používat kartu jako průkazku do městské knihovny však zůstává. Lítačka platí všude tam, kde platí kupon. Tedy v metru, autobusu, tramvaji, vlaku, lanovce a v létě velmi oblíbeném přívozu. Stále je možné používat také papírové kupony MHD.

Jak na výměnu za Opencard?

Je důležité zmínit, že není povinné o Lítačku jakožto náhradu Opencard ihned žádat. Opencard lze využívat až do konce její platnosti (datum zjistíš ve validátoru). Za výměnu déle než 3 měsíce před vypršením Opencard zaplatíš 100 Kč. Výměna kratší dobu před vypršením platnosti či po skončení platnosti je již zdarma. V případě platného kuponu na Opencard je při výměně možné tento kupon převést v celé výši na Lítačku.

Lítačku je možné zřídit na přepážkách ve Škodově paláci. Další místa se plánují. Ke zřízení stačí osobní doklad. Pokud nedoneseš fotografii, úředník může fotografii přeskenovat z osobního dokladu. Lze zvolit mezi Lítačku s uvedeným jménem a Lítačkou bez registrace osobních údajů u DPP. V druhém případě je však na kartu možné nahrávat pouze dražší přenosné kupony.

Co říkáš na novou Lítačku a jak se ti líbí její název?

Komentáře k příspěvku