Ušetřete náklady na studium s levným tiskem. Jak na to?

Jistě to znáte, v každém předmětu se na vás vyvalí celá hromada nejrůznějších skript. Ty je potřeba samozřejmě důkladně prostudovat a z obrazovky počítače to často nebývá nejkomfortnější. Obvykle je potřeba si dělat do skript také své poznámky. To se samozřejmě provádí nejlépe v papírové podobě. Na většině vysokých škol je samozřejmě možné si skripta také půjčit v knihovně, ne vždy se však na vás dostane a nemůžete do nich zapisovat. Proto se vyplatí vytisknout si vlastní, se kterými si můžete dělat co chcete.

S alternativou ušetříte

Tisknout takovou hromadu skript však něco stojí. Není to pouze spotřeba papíru, se kterou vám příliš neporadíme, ale jsou to především náklady na samotný tisk. Náplně do tiskáren totiž nejsou vůbec levnou záležitostí. Skripta, to jsou především textové materiály, nějaké ty tabulky a grafy. Na to se velmi výborně hodí laserová tiskárna, která má obecně nižší náklady na tisk. Náplní v takové tiskárně je toner, i zde ale můžete výrazně ušetřit. Můžete zvolit třeba levné tonery Canon, vlastníte-li tiskárnu tohoto výrobce, kde se potom můžete rozhodovat podle ceny. Můžete zvolit:

  • Originální tonery
  • Alternativní tonery

Laserové tiskárny se sice vyznačují lepším poměr nákladů na tisk, ale i tak v případě originálních toneru zaplatíte přece jen o něco více. Proto se vyplatí zvolit také alternativní tonery, kde si můžete vybírat z řady certifikovaných náplní, které vám zajistí vysokou kvalitu tisku. Na školní skripta bude rozhodně více než dostatečná.

Máte inkoustovou tiskárnu?

Samozřejmě ve spoustě domácností a možná také u vás, se nachází inkoustová tiskárna. Je to zejména z důvodu nízké pořizovací ceny. Na druhou stranu náplně do těchto tiskáren jsou poměrně drahé. Pokud budete mít zájem třeba o cartridge Lexmark, je ale opět možné vybírat mezi originálem a alternativou. Zde je úspora v případě volby alternativních náplní velmi výrazná.

 

Komentáře k příspěvku