Třímetrová housenka? Čeká na tebe v OC Šestka až do konce května

Mikrokosmos

Něco pro milovníky biologie

Jak vypadá taková třímetrová housenka? Nebo dvoumetrový roztoč? OC Šestka připravilo výpravu do fascinujícího světa drobných živočichů, jejichž velikost se pohybuje v řádu mikrometrů či milimetrů. Na výstavě Mikrokosmos máš možnost prohlédnout si realistické 1,5 až 2 metry velké sochy mikroživošichů v jejich přirozeném prostředí

Mikrokosmos

Mikrokosmos

Výstava probíhá až do 31. května a je přístupná zcela zdarma v pasážích OC Šestka během otevírací doby. Čeká na tebe celkem 6 obřích exemplářů, mezi kterými nechybí klíště, roztoč, veš či želvušku. „Svět kolem nás, který je pouhým okem takřka neviditelný, je stejně fascinující, jako ten, ve kterém se běžně pohybujeme. Mikrokosmos chce ukázat, že i tito drobní živočichové, kteří nám leckdy možná i trochu komplikují život, jsou pozoruhodně dokonalou součástí přírody, která nás každodenně obklopuje,“ říká marketingový manažer OC Šestka Leoš Pajer.

Mikrokosmos

Komentáře k příspěvku

  • OC Šestka celkově pořádá docela dost zajímavé výstavy zdarma. Pokud bydlíte poblíž, je tam prakticky každý měsíc něco k vidění. Vedení obchodu se tak pravděpodobně snaží nalákat zákazníky, protože jinak jich do tohoto OC moc nechodí – tedy v porovnání s jinými centry v Praze. To však může někomu dost vyhovovat, protože klid při nákupu je někdy k nezaplacení.