Trénuj mozek a paměť online! Pomůžou ti s tím skvělé hry

Trénuj mozek a paměť online! Pomůžou ti s tím skvělé hry

Nikdy nespí

Náš mozek je nejméně prozkoumaným a zároveň nejsložitějším orgánem lidského těla. Má na starost veškeré tělesné funkce a dělá z nás to, co jsme. I přesto máme o jeho schopnostech pouze omezené znalosti. Jedno je však jasné. Oblíbený mýtus o tom, že mozek používáme pouze z 10 %, není založen na pravdě. Lidé využívají celý svůj mozek. Co nevyužívají je jejich potenciál. Pravidelný trénink mozku otvírá dveře k tomuto potenciálu, k našim někdy až překvapivě velkým možnostem. Je to podobné jako s posilovnou a svaly. Mozek také potřebuje „závaží“ k tomu, aby se mohl zdokonalovat. Pokud se ti zamlouvá představa, že pro tebe učení a zapamatování důležitých informací bude snadnější, musíš se začít mozku věnovat.

Proč a jak trénovat?

Přirovnání k posilovně je skutečně na místě. Mnoho mladých lidí z řad fitness nadšenců zvedá činky, ale zapomíná na to, že naše tělo netvoří pouze fyzická konstrukce. I mozek a paměť potřebují poctivý trénink! Odvděčí se za to lepšími výsledky ve škole, v práci i běžném životě. Jaké cvičení zvolit? Ověřenou a v neposlední řadě opravdu zábavnou cestou je pravidelné hraní těch správných her.

Mentem.cz je osobním trenérem mozku. Nabízí více než 25 zábavných her s cílem stimulovat mozkové buňky a zlepšovat tak jeho kognitivní funkce od paměti přes představivost až po prostorovou orientaci. Hraním her vybudíš mozek k lepším výkonům. Na vývoji hry spolupracovali odborníci z oblasti informačních technologií, pedagogiky nebo psychologie. Začít trénovat můžeš ihned. Snadno si tak otestuješ, jak na tom vlastně jsi.Mentem.czHraní her odbourává stres a zlepšuje náladu. Již po pár týdnech budeš méně zapomínat a lépe se soustředit. Trénovat stačí 3x týdně pouhých 15 minut!

Když se chceš zlepšovat

Neustálý osobní rozvoj je v dnešní době jedním z hlavních předpokladů úspěchu a spokojeného života. Cílené zlepšování výkonu mozku je jeho součástí, kterou se rozhodně nevyplatí podceňovat. Vyzkoušej si i ty hraní her na Mentem.cz ještě dnes, sleduj vlastní pokroky a porovnávej výsledky s ostatními uživateli. Je to zábava a důkaz toho, že mozek doopravdy můžeš vhodnými aktivitami podporovat a výrazně zlepšovat.

Komentáře k příspěvku