Tibor Foltinský o catsittingu: „Hlídáme i celé chovné stanice“

V čem spočívá catsitting?

Catsitting je služba pro chovatele koček a spočívá v tom, že se jim profesionální catsitterka stará o kočky během dovolené nebo služební cesty přímo v jejich domácnosti.

Catsitting

„Kočky jsou vázané na prostředí“

V České republice jde zatím o poměrně ojedinělou záležitost, jak Vás napadlo založit si takovou živnost?

Jelikož moje práce vyžadovala cestování a kočku mi museli hlídat známí, které jsem tím ale nechtěl příliš zatěžovat, hledal jsem podobnou službu na internetu a nic důvěryhodného jsem nenašel. Vzhledem k tomu, že podobný problém řešili i mí kolegové v práci, řekl jsem si, že by po catsittingu mohla být poptávka.

Máte nějakou filozofii?

Našim cílem je jednak poskytovat služby na světové úrovni a dále udávat nové trendy v catsittingu.

V čem je starost o kočky tolik specifická?

Kočky jsou vázané na prostředí, ve kterém žijí. Cítí se tam bezpečně, protože již dobře znají všechna jeho zákoutí a pachy a jakékoliv cestování je pro ně velmi stresující. Proto je pro ně catsitting ideálním řešením.

Catsitting

Fotografie a video z návštěvy

Jak takový catsitting probíhá?

Pokud si klient u nás objedná catsitting, tak se s ním nejprve jeho catsitterka sejde v místě hlídání, aby si zapsala veškeré instrukce ohledně koček a domácnosti. Podepíší pak spolu dohodu o hlídání, jejíž součástí je i seznam úkolů a předají si klíče. Během klientovy nepřítomnosti pak catsitterka plní úkoly dle daného seznamu a z každé návštěvy pošle zprávu s fotografií nebo videem a GPS report generovaný nezávislou aplikací z Google Play, který jasně klientovi prokáže kolik času catsitterka s jeho kočkou strávila.

Jakou zaznamenáváte klientelu? Čí mazlíčky nejčastěji hlídáte?

Ze začátku to byli nejvíce cizinci pracující v Praze, protože byli na catsitting zvyklí ze své vlasti. Postupně se přidávali i čeští klienti a dnes již jejich počet převažuje. Často se nám ozývají chovatelé koček, které vyžadují zvláštní péči jako podávání léků. Hlídáme ale i celé chovné stanice a kočičí hotely, jejichž majitelé také občas potřebují dovolenou.

Setkal jste se při hlídání s nějakými komplikacemi?

Snažíme se být připravení a všem případným komplikacím předcházet.

Catsitting

„Historky jsou důvěrné

Český národ je v mnoha věcech velmi konzervativní, neměli klienti z počátku problém s tím, že catsitting probíhá u nich doma?

Ti, kteří si hlídání u nás objednali, s tím problém neměli.

Máte nějakou zajímavou historku s kočkou?

Všechny zajímavé historky z hlídání jsou bohužel důvěrné.

Neplánujete v budoucnu rozšířit sortiment hlídání o další mazlíčky?

Ne, budeme se i nadále specializovat na kočky a neustále se v tom zdokonalovat.

Další informace o českém catsittingu nalezneš na stránkách catsit.cz

Ve svém týmu máte i vysokoškoláky, dá se tedy catsitting považovat za další druh brigády pro studenty? Dá se skloubit catsitting a studium?

Dokonce se jedná o ideální kombinaci, jelikož naše hlavní sezóna je během léta a Vánoc, kdy mají studenti volno.

Jak nahlížíte na stoupající trend kočičích kaváren u nás a celkové vnímání těchto zvířat?

Vzhledem k dosavadnímu úspěchu kočičích kaváren se rozhodně jedná o dobrý nápad. Jinak kočky žijí vedle člověka již tisíce let a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se tato symbióza měla v budoucnu narušit.

Komentáře k příspěvku