Tancem a pohybem ke zdraví! Vyzkoušej jógu či orientální tance

Tancem a pohybem ke zdraví! Vyzkoušej třeba jógu či orientální tance

Tělo zdravé a vitální

Množství stresu a rychlé tempo ve škole a v práci se negativně podepisuje jak na našem fyzickém, tak také psychickém stavu. Nejen kvůli tomu je důležité umět správně trávit volný čas a umět načerpat energii při nějaké zajímavé aktivitě. Pokud tě tradiční sporty nelákají a chceš něco udělat pro své vlastní zdraví, mám pro tebe zajímavý tip, který jen tak někoho nenapadne – vyzkoušej netradiční pohybové a taneční kurzy. Jsou nejen zábavné, ale prokazatelně pomáhájí v péči o zdraví.

Od jógových cvičení po břišní tance

Zcela upřímně jsem si i já nejdříve z jógy a různých orientálních tanců dělala legraci. Nepřišly mi nějak namáhavé a nevěřila jsem, že by pomalé pohyby a různé kroucení pomáhalo. Srandičky mě přešly v momentě, kdy jsem si jako doprovod kamarádky sama vyzkoušela, jak namáhavé a zároveň uvolňující je cvičení jógy. Lékaři a fyzioterapeuti se shodují na tom, že jógové cviky doopravdy pomáhají pročistit tělo, orientální tance jsou zase terapeutickou metodou mající vliv na tělo, mysl, dech i vědomí. Takovým pozitivním účinkům je pochopitelně v dnešní době těžké uvěřit, a proto všem vřele doporučuji si jógu a třeba i zmíněné břišní tance vyzkoušet. A kam vyrazit na kurz?

Pohybové a relaxační studio PURE pořádá široké spektrum pohybových a tanečních kurzů pro veřejnost. Chceš hýčkat své tělo i duši při kurzech jógy? Nebo se chceš naučit cviky pro zdravá záda a pevné bříško? Kurzy jsou určeny i pro úplné začátečnice, nemusíš mít tedy obavy z toho, že něco nebudeš umět. Pro studenty do 26 let je navíc připravena 10% sleva na permanentku, pro více informací se podívej přímo na web studia.Studio PUREStudio PURE pořádá také víkendové pohybové a taneční semináře. Studio má velmi dobrou dostupnost MHD, najdeš ho na adrese Štěpánská 45, Praha 1. Přijď se uvolnit a protáhnout tělo.

Pravidelné cvičení má největší dopad

Stejně jako každá aktivita, tak i tanec a různá pohybová cvičení mají největší dopad jedině tehdy, pokud je provozuješ pravidelně. Věnuj sama sobě ve všem tom shonu alespoň jednou do týdne čas, kdy máš možnost relaxovat, odpočinout si od starostí a udělat něco pro zdraví. Nemluvě je o tom, že takové kurzy orientálních tanců jsou zábavné a skvělé cvičení, které ti pomůže zformovat postavu. Jdeš do toho?

Komentáře k příspěvku