Řidičák bez stresu? Vyber si autoškolu s lidským přístupem!

Řidičák bez stresu? Vyber si autoškolu s lidským přístupem!

Výběr autoškoly nesmíš podcenit

Chystáš se získat řidičské oprávnění a přemýšlíš nad tím, podle čeho si vybrat autoškolu v Praze? Hledání je zapotřebí věnovat čas a pozornost, protože přístup autoškoly má zásadní vliv na to, co a jak se za volantem naučíš. Ukřičený instruktor, staré auto, netransparentní cena a třeba i zanedbávání teoretických hodin rozhodně nepatří mezi vlastnosti kvalitní autoškoly, do které budeš chodit s radostí a s cílem stát se skutečně dobrým řidičem. Právě o instruktorech v mém okolí koluje celá řada historek, které jsou důkazem toho, že když je instruktor nervák, stává se i ze samotného kurzu jeden velký stres. Pokud tedy vybíráš autoškolu v Praze, je zapotřebí přihlédnout k referencím a nabídce služeb. Když zvolíš správně, bude pro tebe získání řidičského průkazu příjemným zážitkem a nebudeš se obávat závěrečných zkoušek.

Autoškola s lidským přístupem

Hledáš-li trpělivé instruktory s individuálním přístupem, nadstandardní služby a špičkové studijní materiály, je zde pro tebe autoškola KING, která tě naučí výborně řídit. Spolehnout se můžeš nejen na lidský přístup, který potvrzují studenti v rámci facebookových recenzí, ale také na kvalitní vozový park, moderní zázemí a prostý fakt, že v této autoškole se nekřičí, ale učí.

Autoškola KING byla založena v roce 2007 a vyučuje všechny skupiny řidičského oprávnění. Studentům aktuálně poskytuje autoškola slevu na výuku a výcvik ve výši 500 Kč! Podívej se na více informací ke kurzu pro získání řidičského průkazu skupiny B pro osobní automobil. V kurzu tě čeká nejen ovládání automobilu, ale také teoretická znalosti provozu, zásady bezpečné jízdy a zdravotnická příprava.Autoškola KING

Je důvod se bát?

Na lidský přístup autoškoly a podrobnosti spojené s výukou jsem se zeptatl přímo majitele, ředitele a zároveň také instruktora autoškoly KING, pana Greinera.

1) Někteří lidé mají z autoškoly a samotného řízení pod dohledem instruktora opravdu strach. Existuje nějaký recept na to, jak obavy překonat? A je vůbec důvod se bát?

Není třeba se bát. Od toho tady přeci autoškola je, aby naučila. Drtivá většina žáků jsou úplní začátečníci a počáteční obava či strach je přejde hned po prvních lekcích. Více obav mají spíše lidé, kteří dlouho neřídili a potřebují se vrátit zpět do provozu a již si moc nevěří, ale po prvních lekcí zjistí, že se toho mnoho nezapomíná. Jsem rád, že se pak do provozu vrátí a kolikrát se nám chlubí, jak jezdí a to je krásné. Velmi důležitou roli zde hraje lektor, který musí být nejen profesionál, ale musí vytvořit k výcviku určitou atmosféru, aby se žák cítil v „pohodě“ při řízení.

2) Teoretická výuka je v některých autoškolách zanedbávána. Jak se k teorii staví autoškola KING a jaké materiály/možnosti mají její studenti k dispozici?

Teoretická výuka v autoškolách nesmí být opomíjena. U nás každé pondělí a každý čtvrtek probíhají teoretické hodiny, jak pro česky hovořící studenty, tak také pro zahraniční studenty, kdy se zaměřujeme také na výuku v anglickém jazyce. Samozřejmostí je také kurz první pomoci, který je velmi důležitý nejen pro začátečníky a jiné konzultace.

3) Mladí řidiči a řidiči s krátkou praxí zaviní nejvíce nehod. Čím je to podle vás způsobeno a hraje v tom roli i samotná autoškola?

Nemyslím si, že v tom hraje roli autoškola, jak je mnohdy prezentováno v médiích. Nikdy jsem nezažil, aby autoškola žáka učila jet rychle, nerespektovat pravidla a podobně. Většinou jsou to nehody v nepřiměřené rychlosti a nezvládnutí vozidla. Mnohokrát je to přecenění svých schopností hlavně z důvodu krátké praxe a někdy i frajeřina, která za volant nepatří.

Cesta za volant

Získání řidičského oprávnění je jedním z důležitých momentů v životě mladého člověka, nicméně je zapotřebí upozornit na to, že autoškolou vše pouze začíná. Je skvělé, když můžeš stavět na pevných základech a znalostech. Právě to je důvod, proč je nutné autoškolu vybírat s rozmyslem. Již víš, kde najdeš lidský přístup a trpělivé instruktory. Vše ostatní je pouze na tobě. Závěrem si tak dovolím již jen popřát šťastnou cestu a v období prázdnin doporučuji dávat si pozor, a to nejen z pozice nového řidiče, ale také z pozice spolujezde či chodce.

Komentáře k příspěvku