„Realizuji něco, co na trhu chybí,“ tvrdí mladá návrhářka Barbora Bucharová

„Realizuji něco, co na trhu chybí,“ tvrdí Barbora Bucharová

Kdo je Barbora Bucharová?

Mladá návrhářka s vlastním módním počinem BUCHY, který využívá především netradičních materiálů.

České ženy se stále bojí nosit odvážnější kousky

Co vás vedlo k návrhářství, jaké byly vaše začátky?

Beru, že jsem pořád na začátku, ale pomalu se to posouvá dál. Jinak mě k návrhářství vedlo nadšení pro vytváření nových věcí a chtíč ukázat ženám a dívkám nové designové kousky z netradičních materiálů.

Jak byste zhodnotila českou módní scénu? Jaké mají Češky „módní“ cítění?

Česká módní scéna se za posledních pár let posunula určitě dál a najde se více lidí, kteří se o módu zajímají. Když jsem nedávno navštívila Mercedes Benz Prague Fashion Week, některé kousky byly velice inspirující a odvážné.

Buchy

Co je dle vás největším prohřeškem českých žen?

Já si myslím, že se české ženy stále bojí nosit odvážnější kousky a neumějí moc kombinovat klasické střihy třeba s netradičními materiály. A právě to bych je ráda chtěla naučit a dokázat, že české ženy bez ohledu na věk mohou být trendy a přitom se cítit pohodlně.

Co Vás přivedlo k myšlence vytvořit projekt BUCHY?

Na začátku všeho stojí spojení dvou maturitních prací – té mojí a mojí kamarádky, která studovala na stejné škole, ale obor Nová Média. Chtěla vytvořit kompletní módní kampaň a vybrala si mojí dosavadní módní tvorbu. No a tak to začalo, vymyslely jsme název módní značky a rok po škole jsem dostala možnost mít zázemí v atelieru MIK, kde jsme to rozjely.

Ve své tvorbě používáte netradiční materiály, na základě čeho je volíte?

Má volba je dost omezená na základě malého výběru v ČR. Takže kupuji vše, co již mám ověřené, a vyhovuje mi. Ale v říjnu se chystám pracovně do Berlína, kde snad budu mít čas se poohlédnout po nových materiálech a obchodech s módou.

Buchy

Inspiruje mě materiál, barva a zpracování

V čem se vaše tvorba liší od ostatních kromě výše zmíněného materiálu? Mohla byste našim čtenářům říct, jaká je její hlavní myšlenka?

Je to úplně něco jiného. Snažím se spojit velkou vášeň pro tvoření a módu s již zmíněným netradičním materiálem. A navíc každý můj doplněk má přidanou hodnotu je to ruční práce, je to prostě BUCHY (smích). Myšlenka vyplynula po velmi úspěšné maturitě, takže teď ji jen prohlubuji a realizuji něco, co na trhu chybí.

Odkud čerpáte inspiraci k vaší práci?

Inspiruje mě samotný materiál, jeho barva a zpracování. Většinou také záleží na zákaznici, která si nechá udělat náhrdelník na zakázku, v tomto případě mě inspiruje samotná zákaznice, která mi řekne, co ráda nosí, a já pak její myšlenky a přání vyhodnotím a případně poradím, jde to úplně přirozeně a samo.

Nosíte vy sama své modely?

Skoro každý den! Nosím svůj první náhrdelník, který jsem si moc oblíbila. Jednoduchý uzel, který zaujme každého, a dost často dostávám otázku, kde jsem náhrdelník koupila. A to je potom ten nejhezčí pocit, když zjistíte, že se náhrdelníky líbí. Proto je ráda nosím.

Více Bářiny tvorby nalezneš na oficiální facebookové stránce značky BUCHY.

Jaké je u nás zázemí pro mladé začínající návrháře jakým jste vy?

Není to vůbec jednoduché. Záleží na financích, kontaktech a spoustě dalších věcí. Samozřejmě, když máte tyto prostředky, jde to rychleji, ale úspěch Vám to nezaručí. Já začala sama a až po tom co jsem se stala součástí ateliéru, šlo to lépe. Náročné je vymyslet něco, čím se budete lišit.

Buchy

Na čem momentálně pracujete? Plánujete nějakou přehlídku?

Teď toho je hodně. Vlastně se teď nějakou dobu nezastavím, což je dobře. Čekají mě akce v Atelieru MIK 14. října zde bude Yelp Event a v prosinci vánoční setkání, kde bude možnost si výrobky osobně zakoupit. Před Vánocemi budou náhrdelníky BUCHY součástí Miss golf a na jaře nás čeká FashionLive! Prague, kde se budu prezentovat s celým atelierem MIK.

Jaké jsou vaše vyhlídky do budoucna?

Plánuji rozšířit tvorbu o další kousky! Mám spousty nápadů, na které se již brzy můžete těšit.

Komentáře k příspěvku