Projdi se po obchodním centru a brigádu máš na 100 %

Projdi se po obchodním centru a brigádu máš na 100 %

Co dělat místo trhání jahod?

Kdo hledá, ten najde hromadu brigád, u kterých není třeba ohýbat hřbet na poli ve slunečním žáru, nebo tupě opakovat pár stejných pohybů po celou směnu kdesi u pásu. Nadějnou destinací, kde můžeme sehnat slibnou a zajímavou brigádu, jsou velká obchodní centra!

Obchodní centra studenty milují

Hledat šanci na studentskou brigádu v obchodním centru je určitě nápad, který stojí za pozornost. Co si budeme namlouvat, student je poměrně dostupná a relativně levná pracovní síla, hodně vydrží a je flexibilní. Navíc občas nemá jinou možnost, nebo se tak trochu tetelí strachy pustit se do něčeho na vlastní pěst. Ale proč ne, v nabídce pracovních příležitostí obchodních center a supermarketů je velký prostor k uplatnění.

Tutovka!

Když se člověku povede ve výlohách vidět i něco jiného než velké nápisy informující o slevách, může si všimnout pracovních nabídek. Že tam žádné nejsou? Hloupost, kvůli fotkám pro tento článek jsem zavítala do Centrum Černý Most a během pěti minut vyfotila rovnou dvě nabídky. Doopravdy stačí pouze koukat. Stejné to bude v každém dalším obchodním centru.

Práce v OC

Práce v OC


Co by měla umět prodejní asistentka v obchodě s módou a co za to dostane? Zde jsou vypsány hlavní informace z inzerátu firmy LPP.


POŽADUJEME

 • Aktivní kontakt se zákazníkem
 • Zájem o módu a styl
 • Ochotu učit se novým věcem
 • Časovou flexibilitu
 • Minimálně SŠ vzdělání
 • Zkušenosti na stejné pozici (vítány)

NABÍZÍME

 • Stabilní zaměstnání
 • Možnost profesního růstu
 • Příjemnou pracovní atmosféru
 • Odpovídající finanční ohodnocení a výhody
 • Zaškolení
 • Práce ve známé módní značce

Co budeš dělat?

Práce pro nějaký obchod může být dost různá. Prostě někdo bude nabízet letáčky a vysvětlovat výhody nově otevřeného fitness v horním patře, jiný poradí při výběru zboží. Šťastlivkyně (a občas i nějaký ten šťastlivec) se dostanou skutečně třeba i na předváděcí molo v rámci nějaké propagační akce.

Prodavačka v New Yorkeru si přijde na přibližně 9 až 15 tisíc hrubého (dle času) s tím, že může dostávat příspěvek na strvenky, má 50% slevu na novou kolekci a slevy i na ostatní oblečení včetně pánské módy.

V obchodních centrech i supermarketech se najde brigád až dost, 100 % uvedených v titulku není žádné velké přehánění, ovšem s pracovním zařazením a perspektivami pro brigádníky zůstaňme při zemi! Jak je vidět, najdou se obchody s módním oblečením a doplňky, které hledají studenty na brigády neustále, ale opět se netěšme na to, že nás navléknou do nejlepšího značkového oblečení a ověsí šperky. Spíš to bude o tradičním „přines, podej, podrž, pohni sebou!“, pořád je to ale pro mnohé snesitelnější, než provádět někde v tovární hale činnost, kterou v jiných zemích zvládají malé děti.

Food court je pro otrlé

Jídelní zóna je dalším místem v obchodním centru, kde není úplně problém sehnat práci. Proč chtít pracovat u friťáku? Každému vyhovuje jiné prostředí i jiný pracovní styl, mnohé na první pohled nepříliš lákavé profese nakonec mohou být docela fajn a přinést i překvapivý finanční výnos.

Food court

Pokud má člověk štěstí na rozumné spolupracovníky i vedení, není to vůbec špatná brigáda. Ovšem zase si nelze tuhle práci nijak idealizovat, za slušný výdělek musíme také odvést odpovídající práci… Určitě doporučuji podívat se na článek Kolik peněz dostaneš za plahočení ve fast foodu, který podmínky práce v rychlém občerstvení skvěle popisuje.

Jdeš hledat štěstí do ócéčka?

Obchodní centrum není zrovna ideálním místem pro kariéristy, nicméně je skvělým místem pro hledání brigády v momentě, kdy všechny ostatní způsoby selhaly. Na druhou stranu zaměstnanci a brihgádníci v obchodních centrech se hodně rychle točí. Určitě k tomu mají pádný důvod, a proto je už předem lepší počítat s tím, že brigáda v nějakém obchodě s hadry nebude procházka růžovou zahradou.

Vůbec nejlepší se tak zdá vyhlédnout si obchod, do kterého moc lidí nechodí. I takové se v obchodních centrech nachází a když se člověk podívá na obsluhu, většinou sedí u počítače a koukají na facebook.

Komentáře k příspěvku