Proč neohrnovat módní nos nad second handy?

Proč neohrnovat módní nos nad second handy?

Do sekáče za módou

Bohužel ne každý z nás má na nové, suprové a dost často také předražené kousky oblečení ze značkového obchodu. Naštěstí pro nás chudé studenty tu je i jiné řešení! Ano, řeč je o sekáčích! Určitě se sekáče dají rozdělit různě – na malé a velké, lepší a horší, dražší a levnější. Já jsem se je rozhodla rozdělit na internetové a kamenné.

Na internetu stačí, když si do vyhledavače napíšeme „second hand“ nebo „second hand online“ a vyběhne na nás spousta odkazů. Velkou nevýhodou u online sekáče je, že si nemůžeme být jistí, jestli nám vybrané zboží bude sedět, slušet a především to, v jakém stavu nám přijde. Další věcí, na kterou bych si dala pozor, je určitě poštovné. Mohou nás hned zlákat velmi nízké ceny, ale bohužel dost často nás poštovné vyjde dráž než vybrané zboží.

Půjde ten flek vyprat?

Výhodou každého second handu jsou nízké ceny. Bohužel se najdou i takové sekáče, kde se o nízkých cenách moc mluvit nedá. Označení second hand se v jejich případě mění pouze v marketingový trik. Při každém nákupu v sekáči doporučuji si vybrané zboží pořádně prohlédnout. Pokud je někde nějaká malá dírka, tak si jí samozřejmě můžeme sami zašít. Ale pokud je na oblečení nějaký velký flek, tak raději od toho pryč, protože nejspíš už nepůjde vyprat. Určitě nedoporučuji důvěřovat prodavačce.

Rozdíl mezi outletem a sekáčem

Na závěr bych už jen ráda upozornila na to, že spousta lidí si plete sekáč a outlet. Velké množství lidí si totiž myslí, že v tom není žádný rozdíl. Ovšem jsou v tom hned dva velké a podle mě i celkem podstatné rozdíly.

Sekáč = zboží z druhé ruky, které už je velmi často používané a může to na něm jít znát. Proto se cena pohybuje velmi nízko.

Outlet = zboží, které je nenošené, s visačkou a jeho cena je nižší než v normálním obchodě, protože dané oblečení je například z loňské kolekce. Ceny jsou ale celkem o dost vyšší než v sekáči, ale máme záruku, že je vše nové, čisté a bez vad.

Komentáře k příspěvku