Proč na vysokou školu? 4 důvody, které vám otevřou oči

Proč na vysokou školu? 4 důvody, které vám otevřou oči

Otázku, zda-li jít na vysokou školu, si klade celá řada studentů, a proto jsou zde 4 překvapující důvody, které shrnují to podstatné hned z několika pohledů. Rozhodování o budoucím studiu je nejen o vhodně zvoleném oboru, ale také preferencích a představách o tom, jakým způsobem chceme nastartovat kariéru.

1. Studentský život je fajn

Vyrazit ihned po střední škole do práce sice přináší na první pohled rychlejší cestu ke svobodě, nicméně bakalářské studium a celkově život vysokoškoláka nelze srovnávat s tím, co zná člověk z předchozího studia. Při správně sestaveném rozvrhu zbývá dostatek času na vlastní rozvoj, vysoká škola v Praze otvírá dveře k celé řadě zajímavých aktivit a příležitostí, soukromá vysoká škola je na tom s plánováním času zpravidla ještě lépe. Studentský život má výhody, kterých je zapotřebí využít. Závazky počkají.

2. Praxe při studiu

Získávat zkušenosti již při studiu a realizovat vlastní nápady, například v podobě internetových startupů, je to, co odlišuje běžné studenty od těch s vizí a tahem na branku. Bez ohledu na to, zda-li se vás týká bakaléřské studium, nebo navazující magisterské studium, určitě neváhejte a získávejte praxi společně s novými vědomostmi. Ostatně ověřit si ihned to, co se člověk naučí, je skvělé. Praxe vám pomůže si vše lépe zapamatovat a přizpůsobit pro obor, ve kterém se chcete zdokonalovat.

3. Kontakty na zajímavé lidi

Při přemýšlení nad tím, proč na vysokou školu, je vhodné zohlednit také získané kontakty. Co je tím myšleno? Kromě přátel v rámci přednášek a různých školních projektů poznáte řadu lidí, ze kterých se v budoucnu stanou například majitelé firem. Svět je malý, kontakty z vysoké školy se tak mohou jednoznačně hodit.

4. Základ kariéry

V poslední době různé články z oblasti pracovního trhu zmiňují klesající význam vzdělání, firmy preferují zkušenosti a zápal uchazečů. Skutečnost je však odlišná. Firmy sice volají po lidech s praxí, ale titul z vysoké školy rozhodně není nevýhodou, ba právě naopak. Je důkazem toho, že si dokážete jít za svým cílem. Vysoká škola je vlastně takový projekt a vysokoškolský titul důkaz toho, že se dokážete několik let soustředit a překonávat nelehké překážky.

Pokud skutečně přemýšlíte nad tím, zda-li studovat vysokou školu, zohledněte všechny výše zmíněné důvody. Studium rozhodně není ztrátou času a když si dokážete správně nastavit program, zvládnete se u nějak jak bavit, tak získávat žádanou praxi. Vysoká škola je základem, na kterém můžete snadno postavit kariéru.

Komentáře k příspěvku

  • Eva Doogee

    Určitě doporučuji jít na vysokou. Spousta personalistů na titul kouká. Já sama chodím na VŠEM a jsem moc spokojená a tuto školu mohu jen a jen doporučit. Pořádají různé akce, které utužují vztahy mezi studenty a jak se v tomto článku píše – dají se zde nalézt zajímavý lidé se zajímavými kontakty.