Proč jsou escape games v Praze tolik oblíbené?

Únikové hry neboli escape games. V posledních letech doslova trend, který k nám přišel z Japonska. Jejich charakteristika je celkem jednoduchá. Je spojena se snahou návštěvníků uniknout z konkrétní místnosti. A to pomocí řešení různých úkolů a hádanek. Pokud vás zajímá, proč jsou únikové hry v Praze stále oblíbenější, podívejte se s námi na důvody. Prvním je určitě celková dostupnost. Většina z nich je na takových místech, kdy stačí sednout do auta nebo na městkou hromadnou dopravu a již za pár desítek minut můžete být na místě. V tom má Praha jasnou výhodu.

Bohatá nabídka

Prvním důvodem, proč jsou escape games v Praze tolik oblíbené je rozhodně jejich bohatá nabídka. Jelikož se jedná o skutečně unikátní fenomén, doslova vznikají jako houby po dešti. Nejenom že existují přímo konkrétní místa s daným tématem, ale vznikají také varianty, kde si můžete vyzkoušet na jednom místě hned několik únikových místností. Jedním z příkladů za všechny je třeba celkem oblíbený Questerland, což je místo, kde je na jednom místě nabídka více než bohatá, a navíc se i pravidelně obměňuje. Nezapomínejme zmínit také to, že když mluvíme o bohatosti nabídky, je třeba přidat i to, že mnoho her je určeno pro naprosté začátečníky, zatímco jiné jsou určené i pro zkušenější hráče. Stejně tak platí, že bohatý výběr her umožní zahrát si třeba jenom ve dvou, stejně jako není jakýkoliv problém zahrát si i ve větším počtu, tedy ve větších týmech.

Mnoho možných témat

Druhým důvodem obliby je také mnoho různých témat, která s danou hrou souvisejí. Právě téma a použité kulisy je důležité proto, aby byl hráč doslova vtažený do děje a zcela se nechal pohltit atmosférou, kterou může hra přinést. A možných variant, ze kterých lze vybírat, je celá řada. Lákadlem jsou například různé nemocniční témata, jako psychiatrická léčebna. Hitem jsou ale i scifi témata, nebo charakteristika spojená s tím, že ve světě vypukla zombie apokalypsa. Poměrně zajímavou novinkou ale může být i téma čarodějnictví a magie, se kterou nyní přišla výše zmíněná úniková hra Questerland.

Vysoká úroveň a kvalita

Možností je více než dost a pokud vybíráte tu pravou únikovou hru, doporučujeme se zaměřit na různá hodnocení a také na různé nezávislé recenze. Jedině tak budete mít jistotu toho, že vyberete správně. V takovém případě musíme říci, že hra bude mít opravu vysokou úroveň a kvalitu. A to s ohledem na jednotlivé úkoly, které budou nejenom propracované, ale budou také logické, stejně jako nabídnou i nezbytnou návaznost. Bude platit, že vše co uděláte v místnosti, bude mít nějaký důvod a bude se vám to hodit v budoucnu. I toto jsou jasné důvody oblíbenosti, jelikož escape games přináší zcela nové možnosti zábavy, které mnoho lidí pochopitelně chce vyzkoušet.

Komentáře k příspěvku