„Přišla jsem ze školy a dala se do práce,“ přiznává Aneta Krubnerová

Aneta Krubnerová
foto: Veronika Rose

Kdo je Aneta Krubnerová?

Úspěšná blogerka píšící blog The Annette Vogue, redaktorka, fotomodelka a v neposlední řadě také podnikatelka a studentka. O kom je řeč? O Anetě Krubnerové, která našemu magazínu odpověděla v čerstvém rozhovoru na 10 otázek.

Opět se na to vrhnu

1) Už jen z výčtu tvých aktivit se hned jako první nabízí otázka, jak to všechno časově zvládáš? Máš nějaký speciální návod na to, jak skloubit školu s prací/podnikáním?

Nejtěžší to bylo asi v období střední školy, kdy jsem moc nestíhala připravovat například ANNETTE magazine – ten jsem musela přerušit. Jinak se to všechno dalo nějak stíhat. Je fakt, že jsem neměla jiné aktivity po škole, takže jsem přišla a dala se do práce. A nelituji toho, protože mě to nadále baví a jsem ráda, když vidím po čase nějaké výsledky. Teď mi škola skončila, tak jsem moc ráda, že se opět vrhnu na tvoření magazínu ANNETTE.

2) Pokud se nepletu, články píšeš již od 14 let. Máš za sebou rozhovory, reportáže a třeba i recenze pro kosmetické značky. Vzpomeneš si na to, co pro tebe bylo prvním impulsem k tomu začít psát a texty veřejně publikovat?

Kdyby nebylo jednoho kosmetického e-shopu, možná bych žádné články nepsala. On byl tím prvním impulsem, díky kterému jsem se tomu začala věnovat a zjistila jsem, že mě to i baví a ráda bych se tomu začala věnovat i nadále. A tak to vlastně vzniklo.

Aneta Krubnerová
foto: Veronika Rose

3) Blogerky jsou momentálně extrémně v kurzu a zájem o blogy celkově roste jak ze strany běžných lidí, tak ze strany firem. Před pár lety to určitě u nás v ČR možné nebylo, ale je podle tebe dnes možné se psaním módního blogu v češtině živit?

Nemyslím si, že se psaním blogu dá nějak extra uživit. Každopádně je fajn to brát jako dobrou brigádu. Samozřejmě, nějaké peníze z toho jsou, to ano. Momentálně se věnuji inzercím do ANNETTE, PR článkům, věnovala jsem se i copywritingu. Ale rozhodně se nebráním nějaké práci na plný úvazek. Celkem mě láká něco v oblasti marketingu, PR a skloubit to s módou.

Chceme zvednout ANNETTE na lepší úroveň

4) Na kontě máš knihu Sladká tajná realita, která vyšla v roce 2013. To už je docela dlouhá doba, a proto mě zajímá, jak se s odstupem času na toto dílo díváš? Přineslo ti její vydání například nějaké nové zkušenosti a nabídky?

Tu knihu teď beru spíše jako impulzivní zkrat. Už se k ní ani nehlásím. Jak jsem tenkrát říkala, vydala jsem ji proto, že jsem musela mít minimální náklad na tisk. Tak jsem svou otázku hodila na blog a pár zájemců se ozvalo. Každopádně kniha už je pro mě minulostí a spíše to beru jako splnění dětského snu.

5) Od psaní bych se rád částečně přesunul k módě, nicméně při cestě určitě nemohu přehlédnout již zmíněný ANNETTE magazín, který nyní začne znovu vycházet. Dřívější čísla zaznamenala obrovský úspěch. V čem je magazín podle tebe jiný v porovnání s klasickým blogem?

Je pravdou, že ANNETTE byl více čteným a celkově oblíbenějším než blogy. Možná to je tím, že to v té době bylo něco jiného. Každý má blog, ale ne každý se věnuje i tvoření blogerského časopisu, kde nově budeme mít jak rozhovory se známými osobnostmi, tak i nejrůznější tipy v oblasti módy, kosmetiky, zdravé výživy… Do budoucna plánujeme větší spolupráci i s blogerkami. Plánujeme různé fashion editorialy, meetingy… Zkrátka zvednout ANNETTE na lepší úroveň.

Aneta Krubnerová
foto: Veronika Rose

6) Jakou vizi máš ohledně ANNETTE magazínu? Existuje podle tebe reálná šance, že by jednou mohl začít vycházet v tištěné podobě, nebo už papíru nevěříš?

S ANNETTE plány určitě mám. Jak jsem již řekla, plánujeme širší spolupráci s blogerkami, fashion editorialy, meetingy. Je toho tolik, že ani nevím, odkud začít. Nechte se překvapit :-). Ohledně tisku, znám jednu tiskárnu, která by čísla teoreticky vytiskla – sama jsem si na památku nechala pár čísel vytisknout, ale co si budeme povídat, je to hrozně těžká práce. Navíc jsou v tom i další věci, kterým nerozumím a myslím, že bych měla zůstat u online verze. Pokud by se naskytla možnost nebo někdo, kdo by byl ochotný pomoc, proč ne. Ale momentánlě bych zůstala u online verze.

7) V roce 2014 se také zrodila módní značka MYHERS1, na které spolupracuješ společně s designérkou Dominikou Novákovou. Vzpomeneš si na to, jaké největší problémy jste musely řešit, než se povedlo myšlenku a e-shop realizovat? Věřím, že to není úplně hračka.

Není to značka, ale spíše jenom název, abych to upřesnila. No, prvním problémem byl živnostenský list, bez kterého bych to nemohla vůbec rozjet. Pak už jsme jen doladily nějaké návrhy na potisky, založila jsem web a jelo se. Možná se to může zdát, že to není hračka, ale když si to zpětně vybavím, nějak extra práce to ani nebylo. Pak jen ještě tisknout vizitky, letáčky a pravidelně chodit na poštu.

MYHERS1 můžes sledovat jak na Facebooku, tak na Instagramu!

Člověk by tomu měl věnovat maximum

8) Stejně jako u ANNETTE magazínu se i zde musím zeptat, jaké máte s MYHERS1 plány a co chystáte na nejbližší dobu? Mohou se studentky těšit na nějaké novinky?

V minulém roce byla přehlídka ve Fancy klubu v Praze, což byla pro nás obrovská zkušenost. Celou akci nám moderovala skvělá Jitka Válková, která si již pár triček koupila. Momentálně přemýšlíme nad novou kolekcí. Také přemýšlím nad tím, že bych e-shop spojila s oblečením ze zahraničních e-shopů. Aktuálně mi dorazila zásilka z Ameriky a přemýšlím, zda exkluzivní kousky do e-shopu začlenit. Uvidíme.

Aneta Krubnerová

9) Přeci jen jsme magazín o tom, jak ušetřit a jak vydělat peníze. Na čem by podle tebe člověk neměl šetřit a co pro tebe samotnou peníze znamenají?

Myslím, že by neměl šetřit na času. Pokud člověk dělá něco, od čeho také něco očekává, měl by tomu věnovat maximum, protože po čase se mu to dřív nebo později vrátí. A co pro mě znamenají peníze? Je to těžké nějak zformulovat, ale rozhodně u mě nejsou na prvním místě. Beru je jako součást života, něco, co k životu potřebujeme.

10) Děkuji za rozhovor a přeji, ať se daří na 100 %! Nějaký vzkaz nejen pro chudé studenty?

I já moc děkuji! Ať nezoufají, pokud se jim něco na první pokus nevyvede. Chce to trpělivost, nápad a ochotu. Po čase zjistí, že se jim to vrátí.

Komentáře k příspěvku

  • Honza

    Vypadá jak chlap 😀 😀

    • Již brzy chystáme seznam slev pro studenty v rámci různých očních vyšetření a pořizování brýlí (případně kontaktních čoček), určitě se ti bude hodit :-).

    • Marek

      A ty jsi debil 🙂 🙂