Pražská burleska Angelina Angelic: „Díky burlesce si plním sny“

Pražská burleska Angelina Angelic: „Díky burlesce si plním sny“
foto: Lucie Kout

Běh na dlouhou trať

1) V burlesce jste začínala zpívat, přesto se nyní i svlékáte, co vás k tomu vedlo?

Tenkrát jsem se díky absenci Sonnyho Vargase vrhla nejdřív do zpěvu a zastoupila ho i v uvádění shows. Poté, co se Sonny vrátil z Panamy, a opět se ujal svých pěveckých a ceremoniářských povinností, jsem se mohla začít věnovat původnímu plánu, tančit burlesku.

2) Představení kypí nepřebernou kreativitou, odkud čerpáte inspiraci? Jak dlouho svou show připravujete?

Dát dohromady kompletní burleskní číslo je běh na dlouhou trať. Především co se týče kostýmů a hudby. Příprava jednoho čísla může zabrat až půl roku. Inspiraci čerpám hlavně ze starých filmů, fotografíí, historie, snů, mýtů a umění obecně.

Angelina Angelic
foto: Lucie Kout

Vzrušující cesta plná sebe rozvoje

3) Lze se u nás burleskou uživit? Už jen samotné kostýmy jsou nákladné….

Já osobně jsem šílenec, který veškerý výdělek investuje zpátky do kostýmů. Burleskou se uživit dá, ale člověk musí hodně cestovat a zařídit si 3-4 shows za týden. Většina burlesek, co jsem potkala a dělají ji na plný pracovní úvazek, mají hluboko do kapsy. Tam je pak riziko, že ty dívky ztrácejí vášeň a motivaci a začínají to brát vyloženě jako práci, která je nudnou rutinou. Pokud nejste Dita von Teese, je to rozhodně náročné.

4) Jaká je vlastně současná situace burlesky v Česku?

Řekla bych, že u těch pěti lidí, kteří se tomu tady aktivně věnují, je úroveň velice vysoká. Ještě když zvážíme, jak mladá česká scéna je. Do naší show v divadle Royal si zveme zahraniční top performery, kteří byli do jednoho vždycky uchvácení naší show a její světovou úrovní.

5) Je velký rozdíl mezi úrovní u nás a v zahraničí?

V zahraničí je nepřeberné množství burleskních tanečnic, nedá se to zobecňovat. Jsou tam samozřejmě ty největší hvězdy, některé to dělají už dvacet let a jsou výborné! Zároveň si tam každá striptérka, co si koupí péřové boa z Ptákovin, říká burleska. A bohužel tenhle přístup začíná už i tady.

6) Změnil se váš život v něčem zásadním od té doby, co veřejně vystupujete?

Obecně se změnil hodně. Markantně. Burleska mi napomáhá žít svůj sen a žít ho naplno. Je to vzrušující cesta plná seberozvoje a překonávání sama sebe… A teď pravdu. Je to hlavně šampaňské, krásné šaty, pugéty květin a nekonečná párty! (úsměv)

Angelina Angelic
foto: Danny Worm

Užívejte si sami sebe

7) Jak reaguje vaše blízké okolí na fakt, že jste burleska?

Se zvědavostí a zájmem. Myslím, že doby, kdy by si někdo brblal pod fousy a u toho se křižoval jsou pryč, naopak, lidé jsou čím dál tím otevřenější. Burlesku začínají vnímat víc jako umění než jako striptýz. Z toho mám radost.

Fanouškem Angeliny se můžeš stát na jejím oficiálním Facebooku.

8) Jste členkou Prague Burlesque, nepřemýšlela jste někdy o sólové dráze?

Samozřejmě vystupuji i sólově, jak tady u nás, tak v zahraničí. Při sólovém vystupování, tady v ČR, má burleska pouze doplňkovou funkci. Lidé si objednávají číslo na narozeniny, křest kalendáře, párty, konferenci, vernisáž, nejrůznější firemní večírky, do restaurace, atd. Ale mít svoji vlastní burleskní show, jako tomu máme s Prague Burlesque, je pro mě nejvyšší metou, které se dá v burlesce dosáhnout. Burleska je hlavně o kontextu, je to o produkci, o prostředí, které jí dává vyniknout. Kvalitní celovečerní show se pohybuje na úplně jiném levelu. Obsahuje profesionální svícení, nazvučení, krásný prostor, možnost stálých rekvizit, větší kreativitu a zázemí pro performery, a tím pádem rozšířený zážitek pro diváka. A to je to, co chci, dát divákovi vizuálně a emočně co nejsilnější zážitek.

9) Pracujete teď na nějakém novém čísle? Prozradíte, co se souborem plánujete do budoucna?

Momentálně pracuji na novém čísle Firebird neboli Pták Ohnivák, které bude z Royalu zářit až do vaších obýváků, pokud obýváte městkou čtvrť Praha-Vinohrady. Se souborem plánujeme nadále vyjíždět do zahraničí, v nejbližší době nás čeká Varšava, dostali jsme ale také nabídky z Paříže, Birminghamu, a dokonce i z Reykjavíku. V současné době je ale naší největší ambicí připravit co nejlepší show na novou sezónu, na kterou všechny čtenáře srdečně zvu!

10) Poslední dobou je burleska velkým hitem, co byste poradila začínajícím dívkám?

Nekupujte si boa z Ptákovin! (úsměv) Užívejte si sami sebe a život jako takový. Burleska má toho mnoho co nabídnout, jděte do hloubky, je tam co objevovat!

Komentáře k příspěvku