Práce ve Starbucks! Kde hledat volná místa a jaké je to být baristou?

Práce ve Starbucks! Kde hledat volná místa a jaké je to být baristou?

Káva pro manažery a blogerky

Brigáda ve Starbucks je snem celé řady středoškolských a vysokoškolských studentů. Láká je příjemné prostředí, krásná vůně kávy i na pohled velmi sympatická firemní kultura. Starbucks navíc jako zaměstnavatel brigádníky příliš nepřetěžuje, což je výhodou v momentě, kdy má student problém s hledáním volného času, ale přesto chce mít alespoň pár hodin brigády týdně. Počet poboček rychle roste, což s sebou přináší také neustálé hledání nových lidí. Základní pozice je tzv. barista, tedy člověk v první řadě – obsluhuje zákazníky, připravuje kávu a nápoje. Přehled volných míst ve Starbucks je k dispozici zde, nicméně dle zkušeností studentů je zcela nejlepší vyrazit bez ohlášení rovnou na pobočku a tam se zeptat, případně si rovnou domluvit schůzku s manažerem pobočky.

Jak probíhá pohovor?

Kamarádka, která pohovor ve Starbucks absolvovala, měla nejdříve strach. O kávě nevěděla vůbec nic a hezkým rukopisem vhodným pro psaní jmen na kelímky se také pochlubit nemohla. Vše ale proběhlo na jedničku, pokládají se zcela základní otázky, především na zkušenosti s obsluhou, časové možnosti a jazykové dovednosti. Na kávu řeč nepřišla, ani nemusí, protože každý barista prochází školením, na kterém se vše naučí. Školení je docela svižné, takže první dny v práci mohou být poměrně stresující, nicméně jako v každém zaměstnání člověk získá časem praxi a jistotu.

Kolik dostaneš za hodinu?

Odměna na baristických pozicích je hodinová, nikoli fixní. K tomu je v závilosti na pobočce k dispozici také několik benefitů, jako například káva zdarma či se slevou. A kolik za hodinu brigádničení ve Starbucks dostaneš? Konkrétně v Praze od 80 do 100 Kč, vždy je výhodnější domluvit si práci přímo, nikoli přes agenturu či nějaký inzerát na internetu. Odměna je v rámci hlavního města a náplně práce průměrná, mnoho studentů si spíš než ji chválí příjemný kolektiv a možnost procvičit si cizí jazyk. Pokud i tebe podobná zkušenost láká, neváhej a vyzkoušej si, jaké to je ve Starbucks pracovat.

Komentáře k příspěvku