Práce v Amazonu! Je to dobrá příležitost?

Práce v Amazonu

Kolik lidí Amazon hledá?

Amazon hledá nové pracovníky v České republice, což je na první pohled skvělá příležitost vyzkoušet si, jak to funguje v globální a velmi úspěšné firmě. Amazon otevírá několik tisíc pracovních míst, Amazon pro distribuční sklad v Dobrovízi například hledá přes tisíc pracovníků. Sklad by se měl otevřít do konce třetího čtvrtletí letošního roku.

Požadavky na uchazeče

Pracovníci distribučního centra nemusí mít žádné předchozí zkušenosti, nicméně pracovní inzerát hovoří o vysoké pracovní etice, orientaci na detail a potřeby zákazníka. Pracovník distribučního centra v Dobrovízi u Prahy bude zajišťovat příjem zboží, naskladnění, vyskladnění a odesílání zásilek.

Jiné požadavky pochopitelně platí pro vedoucí pracovníky distribučního centra, kteří by se dokonce měli zaškolit v zahraničí. Vedoucí pracovník je zodpovědný za svěřený úsek distribučního centra.

Jaké je odměna?

Šárka Semeráková (personální manažerka Amazonuú uvedla, že vVedoucí pracovník bude mít v Amazonu 150 korun na hodinu, řadový pak 110 korun. Ve Středočeském kraji se jedná o podprůměrnou výši odměny. Mzda za další vypsané pozice je jiná. Jinými slovy programátor bude mít jinou odměnu než pracovník hledající balíčky.

Koho ještě Amazon hledá?

Amazon dále vypsal přibližně 60 dalších pozic, některé z nich jsou přímo v Praze, další v Dobrovízi. Jsou to například tyto:

  • HR Services Administrator
  • Safety Coordinator
  • Regional Shared Service Manager
  • IT Helpdesk Support
  • HR Shared Services Team Leader
  • Area Manager Logistics

Jdeš do toho?

Porozumět všem aspektům práce v distribučním centru určitě nebude jednoduché, na druhou stranu zápis vedoucí pozice v Amazonu ve tvém CV může otevřít další dveře. Zajímavé jsou i další managerské pozice a pozice spojené s IT. Pokud tě Amazon zaujal, více zjistíš na oficiálním webu www.pracevamazonu.cz.

Komentáře k příspěvku