Paddleboarding je adrenalin i zábava! Jak začít a kde sehnat prkno za skvělou cenu?

Paddleboarding je adrenalin i zábava! Jak začít a kde sehnat prkno za skvělou cenu?

Nekecej a pádluj

Několik posledních let roste paddleboardingu raketově popularita a není se čemu divit. Tento sport přináší adrenalin a je zajímavou alternativou tam, kde nejsou vhodné podmínky pro klasický surfing na vlnách. Prkna tak můžeš zahlédnout čím dál častěji na místních řekách a rybnících. Dokonce u nás funguje Česká paddleboardová asociace. A proč tento sport rozhodně nepřehlížet? Kromě toho, že je skutečně zábavný, SUP (Stand Up Paddle = pádlování ve stoje) také prověří tvou fyzickou kondici a rovnováhu. K pohybu používáš dlouhé pádlo a svižnější projížďka rozhodně není odpočinkem, mnoho sportovců nejen z řad surfařů využívá paddleboard například pro kondiční trénink. Stejně tak někteří z klidných vodních ploch pokračují po nabrání zkušeností na divoké řeky. Rozhodně se tak nejedná o aktivitu pro lenochy.

Chceš začít s paddleboardingem?

Možná máš již nějaké zkušenosti z dovolené, možná se ti paddleboarding zatím pouze líbí. V každém případě je vhodné si vyzkoušet, jaké to je stát na prkně. Naučit se základy na klidné vodě rozhodně není složité. Ze zkušenosti je to mnohem jednodušší než pochytit základy na longboardu či snowboardu. Nespornou výhodou je, že padáš do vody. Nemusíš tak mít obavy ze zranění. Pro úplné začátečníky je vhodný nafukovací paddleboard. Nepředstavuj si nějakou měkkou matračku. Nafouknuté prkno je velmi tvrdé, stabilní a v neposlední řadě odolné. Zůstává však lehké a po vyfouknutí skladné. To je jeho obrovská výhoda, protože společně s rozloženým pádlem se vejde do batohu.

Vybíráme kvalitní paddleboard

Po úvodním seznámení s paddleboardingem rychle zjistíš, že půjčovny jsou drahé a to stejné platí o samotných prknech. Když chceš jezdit častěji, bez vlastního vybavení se neobejdeš. K ceně je navíc často nutné přičíst částky za potřebné příslušenství, při objednání ze zahraničí zase drahou dopravu a tak dále. Kde tedy sehnat cenově dostupný a zároveň kvalitní paddleboard? Pro všechny zájemce mám tip!

Česká značka Sup Ocean přináší na trh nafukovací paddleboardy s vlastním designem. Spolehnout se můžeš na precizní výrobu a odolný materiál. Skvělou zprávou je, že ceny paddleboardů v nabídce jsou konečné včetně veškerého příslušenství. Společně s prknem tak obdržíš přepravní batoh, pumpu, rozložitelné a výškově nastavitelné pádlo a další nezbytnosti. To dělá z paddleboardů značky Sup Ocean opravdu skvělou volbu pro všechny, kteří se chystají investovat do vlastního vybavení.Sup OceanPaddleboardy Sup Ocean mají optimální přilnavost a vlastnosti, které nezklamou ani zkušenější jezdce. Po nafouknutí je prkno tvrdé, snadno ovladatelné. A po vyfouknutí? Složíš ho společně s pádlem do batohu a jdeš. Můžeš si ho tak s sebou snadno brát na cesty.

Pro zábavu na vodě

Nemusíš brečet, že nemáme mořské vlny nebo stabilní vítr na různé vodní sporty. Zábavu si dokážeš užít i na řece. Paddleboarding je skvělý sport pro zdraví i pročištění mysli. Pochopitelně pořízení prkna s vybavením něco stojí, na druhou stranu to může být výrazně méně, než předpokládáš. Důkazem je výše zmíněná značka nafukovacích paddleboardů Sup Ocean. Jestli tak stále přemýšlíš nad tím, jak si letos užiješ vodu, zbytečně neváhej. Stačí naskočit na prkno, vzít si pádlo a užívat si!

Komentáře k příspěvku

  • Viktorie Michalcová

    Konečné se zvětšuje zájem i o méně známe sporty. taky proto máme větší prostor tyto sporty provozovat. propadla sem tomuto paddleboardingu, dokonce jsem našla i sportovní akce (Boleticerace), kde je paddleboarding jako doprovodní akce, kde si to můžete vyzkoušet.

    • Marek Soukup

      Ahoj..a mohu se zeptat jakou délku budu potrebovat?..moje miry výška 176 a váha 78