Online magazín Chudý student byl spuštěn v květnu 2015. Oslovuje studenty, kteří hledají způsoby, jak ušetřit a jak vydělat peníze. Na stránkách magazínu najdou zajímavé tipy, slevy pro studenty, nabídky práce a další informace ze světa studentských financí. Podané srozumitelně a čtivě!

Cíle a hodnoty

Pouze velmi malé množství mladých lidí z řad vysokoškoláků a středoškoláků má dostatek peněz na studium, bydlení, zájmy a společenský život. V některých případech za to může lenost, jindy nedostatek znalostí a nezřídka špatný přístup k utrácení a šetření peněz. Chudý student se snaží všechny tyto problémy odstranit a motivovat studenty k tomu, aby podnikli ty správné kroky ke zlepšení jejich finanční situace. Přináší osvědčené rady ze skutečného světa, o kterém se ve škole bohužel neučí.

Na stránkách magazínu se nikdy neobjeví podvodné nabídky práce a 100% funkční cesty k rychlému zbohatnutí. Naopak! Chudý student je pyšný na to, že tyto na první pohled lákavé nabídky odhaluje a varuje před nebezpečím, které hrozí každému, kdo jim uvěří. Třebaže jsou příspěvky často psány neformálně a s humorem, zakládá si redakce na pravdivosti uvedených informací a velké přidané hodnotě každého textu.

Chudý student věří v důležitost finanční gramotnosti mezi mladými lidmi. Od jiných studentských online magazínů se liší především v tom, že se velmi podrobně a prakticky zabývá penězi. Zároveň však nevynechává ani další aspekty studentského života od studia po zábavu.

Kdo za webem stojí?

Jsme rostoucí tým studentů a absolventů vysokých škol z celé České republiky. Drtivá většina z nás nestuduje žurnalistku, ale i tak nás baví psát a vyhledávat zajímavá témata. Proč? Protože i my moc dobře víme, jaké to je být během studií na mizině, střídat jednu mizerně placenou brigádu za druhou a u toho ještě přemýšlet nad tím, kde sehnat prašule na večerní akcičku.

O názvu webu

Chudý student je ustálené slovní spojení, které zná snad každý v České republice. Pojmenovat takto online magazín o studentských financích nám přišlo jako skvělý nápad, protože název přesně vystihuje celou myšlenku projektu a jeho cílovou skupinu. Spojení může být pro někoho výmluvou, pro někoho přechodným stavem a pro dalšího zase odstrašujícím příkladem toho, jak nechce skončit. Ať tak či onak, online magazín Chudý student je tady, aby pomáhal a vzdělával všechny, kteří o to mají zájem.

Co dál?

Máme mnoho nápadů, jak celý magazín dál rozvíjet. Chystáme zajímavé spolupráce, připravujeme další sekce a vlastní videa. Chceme se také zaměřit na domlouvání exkluzivních studentských slev s partnery.

Budeme velmi rádi za vaše připomínky a nápady. Pokud máte pocit, že patříte k nám do týmu a můžete projektu něco přinést, neváhejte nás kontaktovat.

Chudý student mění svět studentských financí!