Miluješ televizi a filmy? Sleduj, nahrávej a surfuj se studentskou slevou!

Miluješ televizi a filmy? Sleduj, nahrávej a surfuj se studentskou slevou!

Od fotbalu po seriály

Sledování televize je nejen pro studenty skvělý relax a odpočinek od všedních starostí. Ostatně jednou za čas se každý chce podívat na utkání jeho oblíbeného sportovního týmu, zajímavé pořady a bláznivé reality show. Smutníš nad černou obrazovku televize a ptáš se, jak naladit co nejvíce kanálů? Poradíme i těm, kteří se v elektronice absolutně nevyznají!

Cesta k signálu

Pro příjem signálu je zapotřebí vlastnit přijímač – set-top box. Toto zařízení je schopné převádět signál tak, aby ho televize dokázala zpracovat. Dle typu televizního signálu se set-top boxy dále dělí na pozemní (DVB-T), satelitní (DVB-S), kabelové (DVB-C) a internetové. V základu doporučujeme vlastnit minimálně přístroj pro pozemní digitální vysílání. Díky němu naladíš celou řadu programů od Prima COOL po Óčko.

Pokud toužíš po ještě větším výběru televizních programů a lepší kvalitě obrazu, zaměř se na satelitní přijímače. Některé přijímače umí zpracovat více typů signálu najednou. Těm lepším ve vybavení nechybí pevný disk, wi-fi, webový prohlížeč či funkce timeshift, díky které si můžeš od sledování odskočit a když se vrátíš, opět pokračuješ od vybraného místa. Pro přehled funkcí a možností doporučuejem pročíst článek Jak správně vybrat satelitní přijímač, který odpovídá na všechny nejčastější dotazy.

Jak při nákupu anténní a satelitní techniky jako student ušetřit?

Investice do techniky potřebné pro příjem signálu není zanedbatelná, ale to neznamená, že si ji mladý člověk nemůže dovolit. Slušné satelitní komplety určené pro příjem českých, slovenských a desítek volně dostupných zahraničních programů ze satelitu lze sehnat za méně než 4 tisíce korun. Velmi dobré set-top boxy pro příjem pozemního digitálního vysílaní v normě DVB-T stojí méně než 1 tisíc korun. Jak při nákupu jako student ušetřit? Společnost Omko Digital, a.s. má pro studenty slevu!

OmkoMajitelům karet ISIC, ITIC nebo ISTC nabízí internetový obchod www.omko.cz atraktivní slevu 6 % z běžné maloobchodní ceny všeho zboží! Kompletní informace k postupu při uplatnění slevy objednávky najdeš zde.

S výběrem kompletní výbavy pro satelitní a pozemní digitální vysílání si pochopitelně můžeš nechat poradit. Ve většině případů pochopitelně velmi záleží na tom, jaké máš požadavky. Strach nemusíš mít ani z případné montáže. Už se těšíš, až si naladíš nějaký fajn program a pobavíš se u televize?

Komentáře k příspěvku

  • Cootie

    Děkuji moc za vysvětlení alespoň základních věcí, řeším se spolubydlící televizi a z toho, jak něco vůbec naladit, jsme byly dost zmatené 🙂