Miluješ fitness? Poradíme ti, jak ušetřit na suplementech!

Miluješ fitness? Poradíme ti, jak ušetřit na suplementech!

Informací hromada, ale kde je pravda

Fitness a kulturistika není pouze aktuální trend a životní styl, ale také obrovský soubor informací, ve kterém je složité se vyznat. Jak cvičit, jak zhubnout, jak nabrat, jak jíst… dotazů je skutečně celá řada a skoro se zdá, že co člověk, to názor. Pro zamotání hlavy stačí zhlédnout pár videí na YouTube. My se společně podíváme na základní suplementaci a konečně si odpovíme na otázku, komu a kdy se vyplatí do potravinových doplňků investovat.

K čemu jsou dobré kvalitní suplementy?

V první řadě je důležité podívat se na jednu pomluvu, která koluje mezi úplnými začátečníky a lidmi, kteří měli k posilování nejblíže při sledování akčního filmu. Používat běžně dostupné suplementy neznamená „sypat“, tedy používat steroidy, růstové hormony a podobně. Suplementy jsou výživové doplňky. Už jen z tohoto označení vyplývá, že slouží pro doplnění potřebných látek ve stravě, jejíž správné nastavení a dodržování hraje v posilování podstatnou roli. Jídelníček dle některých sportovců tvoří 50 až 70 % úspěchu při transformaci postavy, zbytek je ten správný trénink, případně genetika a další faktory. Pořídit si suplementy může i úplný začátečník, nicméně neměl by očekávat, že dokáží zázraky. Naštěstí je na trhu již celá řada značek, která místo svalovců na obalu sází na kvalitní složení a vyvážený poměr cena/výkon. Do jakých suplementů investovat, když začínáš cvičit?

Proteiny

Užívání suplementů je usnadnění při dodržování jídelníčku. Bílkoviny jsou nezbytnou složkou pro růst svalové hmoty, nicméně je velmi časově a finančně náročné jich do sebe z jídla dostat tolik, kolik tělo potřebuje. Proteiny jsou rychlým zdrojem kvalitních a snadno vstřebatelných bílkovin. Studenti ocení protein především v momentech, kdy nemají čas řešit během školy a hektických dnů jídlo. Z vlastní zkušenosti doporučuji syrovátkové proteiny s 80% obsahem bílkovin v každé dávce. Skvělou rozpustnost a chuť mají proteiny značky MyProtein. Používám je také při dochucování jogurtu či vajíček na sladko.

BCAA

BCAA jsou rozvětvené aminokyseliny, které během tréninku pomáhají zlepšit výkon, chrání svaly, přispívají rychlejší regeneraci a zlepšují syntézu bílkovin. Jedná se pravděpodobně o jeden z vůbec nejoblíbenějších suplementů s ověřenými účinky. Osobně preferuji práškovou formu, v porovnání s tabletami mi umožňuje lépe dávkovat požadované množství a je cenově dostupná. Hned po proteinu se jedná o druhý suplement, o kterém by člověk s cílem změnit postavu měl přemýšlet.

Jak ušetřit na suplementech? Je důležité vědět, co nakupovat a kde nakupovat, to vše v kombinaci se správným jídelníčkem a intenzivními tréninky přináší výsledky. Širokou nabídku kvalitních suplementů zakoupíš na stránkách internetového obchodu Dáme protein, kde kromě výživových doplňků najdeš také oblečení a další sportovní zboží.

Dáme proteinNezapomeň sledovat akční zboží a velmi zajímavé novinky za atraktivní ceny. Když budeš sledovat Dáme protein na facebooku, nic ti neuteče.

Od motivace po testování dalších doplňků

Pochopitelně existuje ještě mnoho dalších doplňků, důkazem budiž nabídka zmíněného internetového obchodu Dáme protein. Do svaté trojce základních suplementů je často zařazován také glutamin, další důležitá aminokyselina hrající roli při regeneraci a obnově svalové tkáně. Používám ho ke vší spokojenosti v obdobích, kdy mám ve stravě menší obsah sacharidů s cílem dostat se do formy a eliminovat tuk. Proč ho zmiňuji závěrem, když je tak často doporučovaný? Protože bych rád upozornil na to, že to, co může fungovat mně, nemusí vyhovovat ostatním. Glutamin již dle mého názoru patří k suplementům, u kterých se výsledky při vyšším dávkování výrazněji liší člověk od člověka. Alespoň tak to vidím ve svém okolí a slyším z reakcí přátel. Změna postavy v posilovně je dlouhodobý proces, životní styl, kterému je zapotřebí obětovat hromadu času a energie. Je zapotřebí, aby si každý našel cestu. Přeji hodně motivace a zdravého pohledu na suplementy, které dokáží být skvělým pomocníkem.

Komentáře k příspěvku