Které postavy z Hry o Trůny nejvíce nenávidíme?

Které postavy z Hry o Trůny nejvíce nenávidíme?

Koho si zubatá vzala předčasně?

Skončila nám s odstupem pátá série a je možné bilancovat. Nejpopulárnější seriál dneška? Možná. Nejlepší? To nevím. Vzbuzující nejvíce emocí u diváků? Takřka bezpochyby. Ať už jste předlohu četli, jako já, a u sledování nadáváte: „Tohle v knize fakt nebylo! Omg!“, případně jste nepolíbení, v uběhlé sezóně se tvůrci vrhli k brutálnímu finále.

Je zcela adekvátní upozornit na to, že v tomto textu bude povícero spoilerů. Jelikož se totiž seriál zvrhl, v posledních dvou dílech zvláště, v solidní jatka, rychle ubývá těch, komu by se dalo fandit, naopak žebříček postav na Rankeru, jež bychom chtěli vidět se smažit v pekle, vesele bobtná. Tak jsme do něj trochu sáhli a povídali se na zoubek těm, kteří nejvíce pijí krev. Řada z nich, naštěstí, nejen obrazně, ale už doslova.

10. Theon Greyjoy

S Theonem se jak tvůrci seriálu, tak G. R. R. Martin, moc nemazlí. Rod ho nemá rád, pěstounská rodina, či co z ní zbylo, ho přímo nenávidí, celý Sever ho chce vidět viset a jediný Ramsey k němu chová jistou náklonost, pokud z něj zrovna neukrajuje kousky mužnosti. Možná proto, že poslední dvě série trpí Theon jak zvíře, klesl v žebříčku až na desátou pozici.

9. Roose Bolton

Momentální vládce Severu se krčí ve stínu svého syna a málokdo už pamatuje, že to byl hlavně on, kdo na Rudé svatbě rozehrál krvavou partii s milovaným Robbem, jeho matkou, snoubenkou, nenarozeným dítětem… a Šedým větrem, bože, nezabíjejte toho vlka! Přejme mu, ať ho stopadesátikilová Walda Frey v posteli zalehne.

8. Cersei Lannister

V poslední sérii udělali autoři z královny vesměs obětního beránka a do značné míry otupili ostří, které by si zasloužila Cersei zarazit rovnou do srdce nad své kdysi pevné levé ňadro. Jeden z důvodů, proč ji tak nesnášíme, je bezpochyby herecký výkon Leny Headey. Ten samolibý úsměv, kterým si omotává všechny ty idioty v Králově přístavišti kolem prstu je minimálně na Zlatý glóbus.

7. Gregor „Hora“ Clegane

První postava, která se na děni už dívá pěkně z hrobu. Nebo je ve zbroji železného strážce z posledního dílu schována nějaká magická reinkarnace zombie Gregora? Toť zákeřná otázka. Každopádně řádění Hory bylo vždy jen zprostředkované, možná by to do žebříčku ani nedotáhl, kdyby… Kdyby tak záhy nezabil jednoho z největších sympaťáků v podobě prince Oberyna z Dorne.

6. Lysa Arryn

Mimochodem její spratkovitý syn Robert to v žebříčku dotáhl na 19. pozici a to se v seriálu jenom mihl. Lysa toho vlastně zase tolik neudělala, její vysoké umístění mi je trochu záhadou, ostatně nechat občas proletět podlahou pár konkurenčních šlechticů není na škodu. Na druhou stranu, když sama roztáhla křídla, při jejím dopadu jsem sám spokojeně mlasknul.

5. Ramsay Bolton

Celý seriál má poměrně štěstí na dobrý casting a kvalitní herecké výkony (kromě Natalie „Margaery“ Dormer, který hraje více kozami a svým žabím pohledem než čímkoliv jiným). Ale Iwan Rheon jako Ramsey je geniální a vyloženě poslední dvě série strhává děj na sebe. Čistá kombinace intelektuálního zla a slizkosti tvoří z mladého Boltona potenciál sesadit v šesté sérii další postavy z pomyslných stupňů vítězů.

Ramsey

4. Craster

Pod nimiž se momentálně trochu trapně krčí divoký obyvatel na sever od Zdi a majitel pár desítek krásných žen alias dcer. Ačkoliv Craster už prdí do sněhu a všichni fandí Fialce ignorujíc fakt, že jejích pár desítek sourozenců a neteří asi v zimě někde zařvalo. Obětovat syna Chodcům, to je špatný, nekonečný incest, to je snad i horší, ale i tak… Alespoň se uměl o své lidi postarat. Ne jak John.

3. Viserys Targaryen

Chudák dračí princ se v první sérii skoro ani neohřál, a do teď by na něj skoro každý plivnul jedovatou slinu. Prodávat vlastní sestru namakanému bohémovi, který jí věnuje toho nejhezčího koně na světě, to je přece hřích. Daenerys přeci není žádná zlatokopka, nýbrž milující bytost, která jen sem tam někoho napíchne na kůl a vůbec zatím asi zmasakrovala více lidí než zbytek rodů dohromady. Chudák Viserys…

2. Walder Frey

Tak to máte. Ačkoliv s vámi pěkně vyběhne nějaké šestnáctileté ucho, jen aby si vrzlo s něčím, co má všechny zuby, ladný pas a hebké vlasy, vy se musíte smířit s tím, že za menší pomstu budete proklínán celým fandomem. Zajímavé je, že Walder pravděpodobně pořád žije, i přes vysoký věk, a je tedy otázkou, jestli se jeho skonu fanoušci dočkají.

1. Joffrey Baratheon

Není překvapením, že největším zlounem byl zvolen Joffrey. Avšak v kontextu, jakých šíleností se dopouštějí jiné postavy, je tohle umístění relativně úsměvné. Sanse Stark bezpochyby nebylo do zpěvu, když na ní Joffrey mával kuší, ale soudím, že u Boltonů je jí ještě hůř. Joffrey byl sice zlý, ale asi jako pes, který hodně štěká, ale nekouše. A to doslova. Kdyby lépe kousal, méně hltal…

Doneste mi jeho hlavu

Komentáře k příspěvku