Která taxi služba je v Praze nejlevnější?

Která taxi služba je v Praze nejlevnější?

Kontroverzní taxi

Nejen díky pořadu Praha vs. Prachy a stávce pražských taxikářů, kterým mimo jiné vadí alternativní taxi služby, je taxi v Praze velmi žhavé téma. Každý student, který někdy potřeboval taxíka při cestě z nějaké akce, určitě potvrdí, že hledání té nejlevnější cesty do postele je pořádně složité. Agentura Fruit Factory ve spolupráci se službou Taxify.eu zjistila v provedeném průzkumu z února 2016, kdo poskytuje v Praze nejlevnější taxi služby.

Kdo je nejlevnější?

V Praze poskytuje taxi služby kolem patnácti společností. Maximální ceny určuje magistrát. V současnosti to je 28 Kč za km, 40 Kč nástupní sazba a 6 Kč za minutu čekání. Stále větší pozornost si získávají služby umožňují klientům objednat si taxi pomocí smartphonu. Jak průzkum s cílem zjistit, jaké taxi je v Praze nejlevnější, probíhal?

„Vycházeli jsme z dat o průměrné jízdě taxi v Praze, a to vzdálenosti a době jízdy, na vzorku 20 000 jízd. Stejnou cestu jsme potom porovnali s tarify jednotlivých taxi aplikací a služeb. Data byla poté ověřena kontrolními jízdami od v průběhu ledna a února 2016,“ říká country manager služby Taxify.eu pro Českou republiku Roman Sysel.

Nejlevnější taxi v Praze

Aplikace na prvním místě

Z tabulky lze vyčíst, že mezi nejlevnější patří společnost „Nejlevnější taxi“, služba Hopin a Taxify.eu, která představuje cenově nejvýhodnější variantu. Kromě základního jízdného ve výši 30 Kč si společnost účtuje 14 korun za kilometr. Platba je zprostředkována elektronicky, aplikace Taxify.eu je dostupná pro iPhone, Android a Windows Phone. Cena se odvíjí od vlastních tarifů, na které musí taxikář přistoupit. Na rozdíl od aplikace Uber se zde cena nemění podle aktuální poptávky.

Komentáře k příspěvku