Která banka nabízí studentské půjčky?

Třebaže se snažíme prakticky v každém článku radit, jak ušetřit, moc dobře si uvědomujeme, že studentský život se někdy i při veškeré snaze může pořádně prodražit. Nákup nových učebnic, doprava, licence programů v počítači, internet a další poplatky jsou pro rozpočet nemalou zátěží. A nedejbože, když odejde bez předchozího varování spolubydlící a vy musíte najednou platit celý nájem. Zkrátka někdy je nutné si rychle půjčit a vše poplatit. Pochopitelně s vědomím, že člověk dokáže časem splatit. Jaké má běžný student možnosti?

S dotazem do banky

Jak již bylo napsáno, v některých situacích je půjčení peněz rozumným řešením. Hlavním předpokladem je rozmyslet si, kolik si člověk doopravdy nutně musí půjčit, aby vše zaplatil. Určitě není nutné půjčovat si více a už vůbec ne s cílem koupit si něco jen tak pro radost. Na výši částky, kterou potřebujete, se vás ostatně zeptají všude. Půjčka od banky je dostupná pouze pro některé studenty, protože banky si velmi pečlivě hlídají bonitu (důvěryhodnost a schopnost a ochotu dostát svým závazkům) těch, kterým se chystají peníze poslat na účet. Některým bankám stačí jako záruka dlouhodobá brigáda, jiné vyžadují alespoň částečná úvazek při škole. Posuzování je velmi individuální a výše úvěru v něm hraje zásadní roli.

Pokud se vám podaří s bankou najít společnou řeč, je dobré si velmi pečlivě projít veškeré podmínky. Některé banky poskytnou peníze na cokoliv bez nutnosti prokazování účelu použití půjčených peněz, jiné potřebují přesný účel znát. Zjistěte si, zda-li můžete v průběhu změnit výši splátky, splátku odložit či změnit datum splátky. Stejně tak si zjistěte veškeré poplatky a způsob, jakým se počítají. Vedení úvěrového účtu by mělo být ideálně zcela zdarma po celou dobu splácení.

Kde půjčí studentovi?

Jakmile víte, jaké banky půjčují studentům, dává jednoznačně smysl zjistit si, zda-li neexistuje ještě nějaká další půjčka pro studenty s výhodnějšími a méně přísnými podmínkami. Zde je pouze důležité upozornit na to, že se vždy vyplatí vsadit na prověřené společnosti. Jen ty dokáží garantovat transparentnost celého procesu, férové podmínky a kvalitní zákaznický servis. Úvěrové firmy jdou studentům nezřídka vstříc různými bonusy. Obrovskou výhodou je rychlý schvalovací proces u menších částek a fakt, že není nutné prokazovat účel. Půjčka pro studenty dokáže tak být až překvapivě dostupná a srozumitelná pro každého, kdo si rozhodne půjčit peníze.

Studentské tipy pro výběr půjčky

Několik rad již bylo nakousnuto výše, nicméně v případě peněz shrnutí nikdy neuškodí. Kromě úrokové sazby je důležité hlídat si veškeré další podmínky a předem se zamyslet nad tím, zda-li dokážete plnit splátkový kalendář. Vždy se obracejte na seriózní banky a prověřené společnosti, které vám pomohou s ideálním nastavením půjčky. Takový postup je zárukou toho, že vám půjčka nepřeroste přes hlavu a nenadělá více škody než užitku.

Komentáře k příspěvku