Kolik můžeš jako student ušetřit v kině?

Kolik můžeš jako student ušetřit v kině?

Když chceš vyrazit na premiéru

Vždyť snad žádný student nemá nadbytek finančních ani jiných prostředků, musíme si tedy umět poradit. A že těch možností je, jen se pořádně rozhlédnout kolem sebe! Například pokud se rozhodneme vydat za kulturou, dejme tomu do kina. Máme-li dostatečný přehled o cenách lístků, občas se nám u nějaké novinky docela protočí panenky. Jenže pořádný zážitek v kině nelze srovnávat s filmem staženým z internetu v kdovíjaké kvalitě, o zvuku ani nemluvě. Takže opravdu lákavý titul si rozhodně budeme chtít dopřát ve skutečně bezchybném provedení a maximálně si to užít.

Student bez karty je jako bezruký houslista

Je to tak, studentská karta k našemu každodennímu životu neodmyslitelně patří a málokdo by byl ochoten o tom debatovat, nebo se snažit tuhle nezvratnou pravdu nějak zpochybnit. S kartou ISIC v kapse stačí prohlédnout nabídku aktuálních promítaných titulů a vybrat ten nejlákavější.

Vlastně díky slevám i dalším zvýhodněním si skutečný filmový fanda (ačkoli coby student nemá často peněz zrovna nadbytek) může dovolit těch filmů absolvovat i několik do měsíce. Když se rozhodneme pro vybraný titul v tom správném kině, může být výsledná cena za vstupenku opravdu rapidně nižší, než jakou zaplatí „obyčejný řadový“ občan. Studentskou slevu totiž akceptují mnohá kina a přinese nám výraznou slevu i na další kulturní nebo sportovní či společenské akce.

Můžeme ji ale navíc spojit ještě s bonusem ve formě klubové karty některého multikina. Ve kterých multikinech s ISIC kartou budeme úspěšní a cena hned půjde o něco níž? Jedná se o Cinema City, CineStar, Village Cinemas a Palace Cinemas, možná už brzo přibudou další, takové věci je prostě třeba sledovat a ne jen pasívně čekat, až nám to někdo milostivě oznámí.

POZOR: Při koupi studentské vstupenky budete muset vždy předložit studentskou kartu (i když to jde někdy okecat). To platí i v případě, kdy kupujete studentské vstupenky online. A když už budete u podávání kartičky, řidiči nezapomenou na možnost nechat si v kině prodloužit parkování.

Čím víc karet, tím větší sleva?

Možná to zní až podezřele lákavě, ale kdo jiný by měl přijít na to, jak své záliby a zájmy uspokojit kvalitně a současně zaplatit co nejnižší cenu, když bychom to nedokázali my, chudí studenti? No, nemusíme být zrovna vyloženě chudí, stačí, když budeme dostatečně mazaní a dáme si karty se slevami a bonusy pěkně dohromady.

Navíc s kartou opravňující nás ke slevě si spolu s návštěvou kina můžeme zajít i na občerstvení taktéž se slevou, pokud jsme si nastudovali, kde nám karta tuto výhodu přináší. Lenoši budou platit plné pálky a my, kteří nejsme líní a sledujeme dění kolem sebe, z toho vyjdeme celkově s výrazně rozumnějšími (rozuměj přijatelnějšími, prostě a jednoduše nižšími) náklady. Například v kinech Cinestar dostaneme coby studenti s platným studentským průkazem hned vstupenku za 139 Kč místo běžných 179 Kč, to už je docela znát!

Věrnostní karty mají co nabídnout

Věrnostní program Cinema City-E club je přístupný pro každého a pokud jsme fanouškem filmového umění, rozhodně se vyplatí nejen o členství uvažovat, ale také se členem stát. Přináší totiž za minimální vložené náklady skutečně zajímavé výhody. To může každý posoudit sám, vždyť získat slevu 20 Kč hned při nákupu lístku až do počtu čtyř kusů i pro studentské lístky (vztahuje se také na dětské) docela potěší. Platí to pro představení ve 3D, IMAX i 4DX, maximální počet zlevněných lístků je omezen na čtyři. Zároveň ještě za každý zakoupený lístek dostaneme 10 % ceny ve formě bonusových bodů.

Jak si kartu Cinema City pořídit? Je to snadné a možnosti se nabízejí hned dvě. Stačí si v pokladně kina vyžádat tištěnou přihlášku, vyplnit ji, odevzdat ji a po zaplacení jednorázového ročního poplatku v přijatelné výši 60 Kč můžeme obratem začít všech výhod využívat. Za uzavřenou registraci hned obdržíme prvních 10 bonusových bodů do startu. Registrovat se a získat tak členství můžeme i online zde, kde stačí vyplnit údaje a po odeslání přihlášky dostaneme „dočasný kód“, který současně přijde i do naší e-mailové schránky. Po předložení kódu v jakékoliv pobočce Cinema City proti zaplacení šedesátikorunového poplatku dostaneme plně funkční kartu, za registraci k tomu 15 bonusových bodů. K čemu poslouží zmíněné body? Můžeme je utratit třeba za popcorn či nápoje, případně je použít k nákupu dalších lístků.

Kina CineStar nezůstala pozadu

Ani druhá nejrozšířenější síť multikin u nás, známá pod označení CineStar, nezůstala v programu klubových výhod pozadu. Celoroční poplatek je stejný jako u Cinema City (60 Kč), držitelem karty a tím pádem členem klubu se můžeme stát elektronickou cestou po přihlášení a vyplnění formuláře, pro který je třeba vytvořit si registraci. Úhrada poplatku je možná přes internet (prostřednictvím PaySec nebo kreditní karty).

Kartu si potom stačí vyzvednout při nejbližší návštěvě svého domovského multikina CineStar. Platbu můžeme provést i v hotovosti, při zadání této volby bude karta připravena k vyzvednutí 2 hodiny po dokončení internetové přihlášky. K prodloužení členství na další rok postačí, když v pokladně kina zaplatíme roční poplatek pro další období. Získáváme coby členové klubu okamžitou slevu na vstupném ve výši 20 Kč, coby mimořádný bonus automaticky poukázku na 2D zdarma po každém pátém nákupu (bez odečítání bodů), další volné vstupenky 2D, 3D nebo Gold Class za získané body, občerstvení za obdržené body, možnost návštěvy speciálních předpremiér pro členy klubu, pozvání do soutěží o filmové ceny, aktuální informace o dění ve světě filmu a chystaných akcích i další výhody u partnerů CineStar Clubu. Teď jen zůstává dilema, pro kterou kartu se rozhodnout… vždyť si vlastně můžeme pořídit i obě, není to problém!

Komentáře k příspěvku