Když drží manager v ruce pastelku! Fenomén antistresových omalovánek

Když drží manager v ruce pastelku! Fenomén antistresových omalovánek

Co jsou to antistresové omalovánky?

Život plný stresu a povinností zanechává na našem duševním i fyzickém zdraví stopy, které vedou k únavě a vyčerpání, v nejhorších případech až k depresi a syndromu vyhoření. Nejen šéfové velkých firem a manažeři trpí, to stejné může potkat maminky na mateřské i studenty. Po celé řadě různých metod a přípravků bojujících za odbourání stresu je zde však jedna velmi milá – antistresové omalovánky. Ty jsou nyní velkým hitem, nejspíš proto, že je to prostě něco, co tu ještě nebylo. Ano, všichni známe klasické omalovánky, ale nejsou omalovánky jako omalovánky.

Tyto jsou poměrně dost složité, skládají se z malých dílků. Při jejich vybarvování můžete začít krásně relaxovat a soustředit se pouze na to, co jakou barvičkou vybarvíte. Vypustíte myšlenky na zkoušky, školu, brigády a jiné problémy. Také zapojujete část mozku, která rozvíjí kreativitu, logické a organizační schopnosti. Což je podle mě skvělé.

Omalovánky v praxi

Od sestry jsem dostala nějaké obrázky na zkoušku. Myslela jsem si, že se na to ani nepodívám. Nakonec jsem to zkusila a musím říct, že mě to opravdu bavilo. Vybarvovat si antistresové omalovánky je opravdu skvělé, například když zrovna čekáte přes hodinu na technika, který vám má zapojit konečně internet. Omalovánky asi nebudou pro každého, nicméně pro některé lidi a studenti se může jednat o velmi zajímavý způsob, jak vydechnout a odpočinout si u něčeho, co jim udělá ve výsledku radost. Ostatně už jen sledovat, jak si někdo kreslí, je často docela příjemným relaxem.

Komentáře k příspěvku