Kde najít vhodný studentský tarif? Srovnejte si nabídky operátorů

Studentský rozpočet bývá našponovaný, a proto je třeba pečlivě hlídat každou korunu. Mezi pravidelné a dlouhodobé výdaje se bez diskuze řadí poplatky za služby mobilního operátora. Život bez mobilu a mobilního internetu si však v praxi představit, a proto je nejvyšší čas porozhlédnout se, zda-li nemáte na dosah možnost výrazně ušetřit.

Vyznáte se v tarifech?

Procházet jednotlivě nabídky mobilních operátorů s cílem získat přehled o všech cenách rozhodně není úkol na jeden večer. S množstvím různých balíčků a akcí pro nové či stávající zákazníky je to ještě složitější. Chcete-li ušetřit čas a rychle se zorientovat, podívejte se na tarify s možností jejich srovnání. Zadáte několik základních parametrů a během chvilky ihned víte, jak na tom jste. Data jsou aktuální a odhalí vám, o kolik víc peněz platíte zbytečně. Dokonce i majitele levných tarifů srovnávač nezřídka šokuje tím, že někdě jinde mohou mít služby ještě levněji. V tarifech se nemusíte vůbec vyznat, stačí vědět, kde a jak hledat.

Využijete studentské tarify

Studenská léta s sebou kromě školních povinností přináší také řadu skvělých výhod. Jednou z nich jsou různé studentské slevy a speciální nabídky. Studentské tarify bývají zpravidla levnější a jsou přizpůsobeny mladé generaci, která víc než klasické volání vyžaduje levný mobilní internet, sociální sítě a zprávy. Podmínkou pro možnost objednat si tarif pro studenta bývá věková hranice 26 let. Podmínky tarifu si v některých případech můžete poskládat na míru. Ve výsledku tak záleží doopravdy pouze na vás a na tom, jaké mobilní služby jsou pro vás důležité.

Znáte výhody předplacené karty?

Pro některé uživatele je u běžného tarifu složitější mít všechny výdaje pod kontrolou. Pohled na vyúčtování a všechny ty minuty nad rámec tarifu pořádně zabolí. Proč tedy neplatit za to, co skutečně využijete? Žádný problém! Vysoké faktury se vám mohou snadno vyhnout. Stačí objevit výhody předplacené karty. Neplatíte nic navíc a v měsících, kdy nechcete utrácet, vás nestraší nutnost zaplatit vysokou fixní částku. U předplacenky neexistují závazky. Fajn ceny můžete mít i bez upsání na delší dobu, jak je to v některých případech běžné. Nikde nic nepodepisujete, což je ostatně další výhodou předplaceného volání.

U předplacených služeb určitě nepřehlížejte nabídky tzv. virtuálních operátorů. Sice již nemají tak velkou potřebu předhánět se, nicméně stále jsou schopní přijít se zajímavými cenami za volání, SMS a mobilní data. U tarifu si pouze zkontrolujte způsob účtování a to, zda-li se nevyužité jednotky převádí do dalšího měsíce. V opačném případě byste mohli být nepříjemně překvapeni.

Během chvilky k velkým úsporám

Využít srovnávač a podívat se na nabídku tarifů nejen pro studenty se vyplatí. Okamžitě zjistíte, kolik můžete ušetřit. Při výběru mobilního tarifu si projděte veškeré podmínky. Věřte, že změna tarifu a operátora není v dnešní době vůbec složitá. Stačí se odhodlat, srovnat závazky u předchozího operátora a najít si tarif, který vám bude maximálně vyhovovat.

Komentáře k příspěvku