Kam vyrazit za zábavou při studiu v Ostravě? V hornickém městě se nudit nebudete!

Kam vyrazit za zábavou při studiu v Ostravě? V hornickém městě se nudit nebudete!

Kam za studentskou zábavou?

Čtvrtmilionová Ostrava už dávno není jen průmyslovým centrem plným rázovitých horníků a čmoudících továren. Z černého města se postupem času stala moderní regionální metropole evropského střihu. Do Ostravy každoročně míří na vysoké školy tisíce studentů z celé republiky. I díky dvěma vyhlášeným univerzitám je Ostrava mimo jiné vnímaná jako studentské město. A mladí studáci se přece chtějí bavit!

1. Vrtule Club

Oblíbený klub v areálu VŠB v Ostravě-Porubě na vás dýchne jedinečnou studentskou atmosférou. Už cestou na pařbu potkáte spoustu skupinek studentů, se kterými můžete hodit pokec a prožít jedinečnou akci! Ve Vrtuli také potrénujete cizí jazyky. V klubu se to totiž jen hemží zahraničními studenty!

Vrtule

Vždy skvěle naladěná obsluha na baru vás nalije do té správné taneční atmosféry a sotva, co se z kalby vyspíte, už budete pošilhávat po další vymakané akcičce! Každý z vás si najde to svoje. Máte rádi oldies, Latino, nebo nejnovější taneční pecky? Tady jste správně!  Zakalit můžete  zpravidla několikrát do týdne a mimo tradiční party si klidně do Vrtule zajdete na zajímavou přednášku, zahrát s kámošema stolní fotbálek, nebo jinou společenskou akci! Vrtule je prostě ostravská sázka na jistotu.

2. Stodolní

Legendární ulice plná barů a diskoték má svoji zlatou éru nenávratně za sebou. Tatam jsou doby, kdy praskala pod náporem rozdováděných studentů a alko-turistů ze všech koutů ČR. Pokud se však chcete přes den dobře a relativně levně najíst, neváhejte.

Stodolní

Stodolní nabízí hned celou řadu restauraček, kde se pohodlně nacpete. Pokud pak dostanete po večerním posezení v nějaké přilehlé hospodě chuť na kebab, nebo jinou kalorickou bombu, Stodolní vás nezklame. Celou noc tam frčí hned několik stánků s těmato oblíbenými studentskými rychlovkami. No, a když v kapse najdete ještě nějaké kilo navíc a nohám se nebude chtít do postele, tak stejně vezmete za vděk nějakému tomu tanečnímu baru, jehož sláva odešla už před pár lety s kultem Vyvolených, nebo Snowboarďáků.

3. Barrák Music Club

Velmi oblíbený a studenty hojně navštěvovaný klub v centru města, který volně navazuje na předchozí klub Tančírna. Na své si přijdou milovníci všech, ale fakt všech hudebních žánrů.

Barrák

V klubu se pořádá celá řada studentských akciček. K osvěžení a balení holek poslouží také luxusně vybavený bar. Nebudete litovat. Hlavně se neosvěžujte v Ostravici, která protéká těsně vedle. Díky.

4. Kavárna Atlantik

Útulná kavárnička u Masarykova náměstí je ideálním místečkem pro hodinovou flákačku místo nudné přednášky, nebo pohodlné stanoviště pro první rande.

Atlantik

V Atlantiku můžete taky posnídat, vybrat si ze široké nabídky výborných káv, nebo jen tak u šálku čaje a džusu surfovat po netu. Pro zájemce se zde rovněž konají různorodé cestovatelské přednášky.

5. Majáles Ostrava

Ostravský Majáles je největší studentská akce nejen v Ostravě, ale také v celém Moravskoslezském kraji. Koná se vždy z počátku května a oslavuje mládí i krásu studentského života. Majáles se koná ve vítkovickém Dolní oblasti, která je jakýmsi mementem průmyslového zaměření města.

Majáles

Akce přiláká každoročně tisíce zákazníků a vystupují na ni různě multižánrově orientovaní umělci a regionální hudebníci. Majáles provází také celá řada doprovodných programů.

Komentáře k příspěvku