Kam na slevy a kupóny do e-shopů?

Kdo šetří má za tři. A kdo nakupuje se slevami, tak za čtyři. Prozkoumali jsme slevy a triky pro online nákupy v e-shopech nebo aplikacích, se kterými ušetříte majlant.

Začíná to srovnáváním zboží

Při výběru produktů většina uživatelů zavítá na Heureku či méně známý srovnávač Zboží.cz. Pro většinu uživatelů není tajemstvím, že listovat v nabídkách jednotlivých e-shopů můžeme už při samotném hledání produktu na Google. Srovnání zboží podle ceny a recenzí vám dá přehled. Měli byste však být obezřetní, ne všechny recenze na Heurece musí být pravé. Dalším problémem je, že některé e-shopy včetně Alzy na Heurece nejsou.

Do základní ceny, kterou vidíte ve srovnávači zboží, musíte navíc připočíst cenu dopravného, která je třeba na Heurece uváděna. Navíc si můžete odečíst částku, kterou můžete získat pomocí kupónů nebo studentských slev, která už ve srovnávači uváděna není.

Kupóny a slevové akce do e-shopů

Zboží už máme v košíku a ušetřili jsme něco na akčních nabídkách, které e-shop poskytuje. Co teď? Je na čase použít slevový kupón, který můžeme aplikovat na celou objednávku. Většina e-shopů takový kupón poskytuje, stačí jen pár vteřin hledat. Zde je například kupón na Mall.cz na 1000 Kč nebo 15% slevový kód na Zoot.

Slevy a kupóny do e-shopů

Zpravidla jsou dva typy kupónů. Ty první slibují fixní a často lákavou slevu, ale jsou omezeny minimální výší objednávky. Ty druhé mají procentuální slevu, ale minimální ani maximální výše objednávky není omezena. Kupóny zpravidla nezlevňují dopravu, ale jen položky samotného nákupu. Kombinování s jinými slevovými akcemi je většinou povoleno, ale nedovoluje se zadání více slevových kódů zároveň.

Doprava a platba

Mnoho lidí se nechá zlákat nízkou cenou, ale potom si připlatí na dopravě a poplatcích za platbu. Na dopravu zdarma si dávejte pozor také. Pokud vám obchodník slibuje dopravu zdarma již při desetikorunových položkách za nákup, velmi pravděpodobně jen přeposílá objednávky do některého z čínských e-shopů. Což pro spotřebitele znamená minimálně 14denní lhůtu dodání a prakticky neřešitelné vrácení zboží a záruky.

Platby na dobírku nebo platby kartou provozovatelé e-shopů je nemají rádi, protože je jim účtován několikaprocentní poplatek. Proto se nezřídka setkáváme s přirážkou za platbu kartou nebo naopak slevou za platbu převodem, která je pro obchodníka nejvýhodnější.

Promokódy do aplikací

Nezůstejme však jen u e-shopů. Některé aplikace, převážně ty na cestování, poskytují promokódy na využití služeb zdarma. Vyjmenovat můžeme AirBnB se 725korunovou slevou, Liftago se 100korunovým promokódem nebo Uber promokódem na 150 Kč. Tyto slevy platí jen na první objednávku. Pokud vás cestuje více, můžete se zaregistrovat do těchto služeb všichni a čerpat bonusy postupně. Navíc se můžete vzájemně doporučovat, čímž získají bonus obě strany.

Komentáře k příspěvku