Jakou únikovou hru v Praze určitě vyzkoušet?

Jakou únikovou hru v Praze určitě vyzkoušet?

Adrenalin i trápení mozkových závitů

Do seznamu zajímavých akcí a tipů na trávení volného času si můžeš nově přidat fenomén, kterým jsou únikové hry v Praze! O co se jedná? Únikové hry se rozšířily do světa z Asie a dnes se jedná o netradiční způsob zábavy pro každého, kdo má rád dobrodružství a hádanky. Princip je jednoduchý. Hráči (většinou 2 až 4) jsou zavřeni v místnosti, kde je jejich hlavním úkolem zorientovat se a rychle najít stopy, které by je z místnosti dostaly ve stanoveném čase ven. V praxi to vypadá asi tak, že hledáš různé indicie, řešíš rébusy, luštíš číselné kódy a celkově pořádně trápíš mozkové závity. Každá úniková hra má nějaké téma, může se jednat o řešení vraždy v hotelovém pokoji ve stylu Sherlocka Holmese, nebo třeba vojenskou misi na nepřátelském území. Právě téma a způsob zpracování stojí za kvalitou a zábavností hry. Dobrý příběh si skvěle užiješ a pobavíš se i v momentě, kdy se ti společně s přáteli nepodaří hru úspěšně dokončit.

Kde si v Praze zahrát?

Rostoucí popularita únikových her pochopitelně přináší hromadu možností, kde si v Praze zahrát. To je na jednu stranu skvělá zpráva, na druhou to komplikuje výběr, protože ne každá hra stojí za vyzkoušení. Témata her a jejich propracovanost se velmi liší. Některé jsou založeny na hádankách a předmětech, další přidávají multimediální efekty. Stejně tak je před rezervací dobré vědět, jak moc je obtížná a třeba i pročíst recenze únikových her od lidí, kteří hru vyzkoušeli na vlastní kůži. Kam se obrátit, když nevíš, jakou únikovou hru zvolit?

Velmi přehledný seznam a hodnocení únikových her / exit games v Praze, Brně a Plzni čeká na portálu escape-games.cz. Na jednom místě najdeš nejlepší ceny a čerstvé informace o všech hrách. Snadno si tak vybereš hru, která pro tebe bude ideální.Escape-games.czNa portálu najdeš i ty úplně nejnovější hry a aktuální slevy. Hry jsou navíc rozřazeny do kategorií, takže hned víš, ve kterých řešíš zločin, jaké jsou zasazeny do starých dob a podobně.

Týmová spolupráce se vyplatí

Na únikových hrách je skvělé, že se hrají ve více lidech. Podívej se na hodnocení únikových her a vyber si, kterou pokoříš. S přáteli si vyzkoušíš týmovou spolupráci a logické myšlení. Věř, že některé hry dají opravdu zabrat. Místnosti jsou plné hlavolamů, rébusů, elektronických vychytávej i falešných stop, které mají za úkol pořádně ukousnout z časového limitu. A doporučení, jak únikovou hru úspěšně dokončit? Neříká se jen tak, že víc hlav víc ví. Když budete jeden tým, šance na výhru se zásadně zvyšují!

Komentáře k příspěvku