Jakou sportovní kameru se vyplatí pořídit?

Jakou sportovní kameru se vyplatí pořídit?

Popularita roste stejně jako výkon

Stále relativně nová kategorie sportovních (akčních) kamer kombinuje vysokou odolnost, malé rozměry a velmi zajímavé parametry. Chceš si natáčet vlastní adrenalinové zážitky? Toužíš fotit extrémní selfie? Nebo potřebuješ za pochodu natáčet kvalitní vlogy? Sportovní kamery jsou ideální volbou, která si získává čím dál větší popularitu. Právě to je ten důvod, proč se na trhu objevila celá řada modelů rozdílných cen i kvalit. Protože se blíží léto, tedy příležitost na natáčení sportovních a cestovatelských zážitků, rozhodl jsem se akčním kamerám podívat na zoubek. Nebo tedy spíše na čočku.

GoPro není jediná kamera, která si zaslouží pozornost

Jakmile dojde řeč na odolnou kameru, kterou si s sebou můžeš vzít do opravdu divokých podmínek, každého ihned napadne legendární značka GoPro. Sám mám s GoPro velmi dobré zkušenosti, nicméně musím uznat, že v poslední době mírně ztrácí dech. Vyrojily se konkurenční kousky, která za výrazně nižší cenu nabízí srovnatelné a v některých ohledech i lepší výsledky.

Poměr ceny a výkonu rozhoduje

Právě na zmíněné konkurenty se chci zaměřit. Pokud hledáš akční kamery s velmi zajímavým poměrem ceny a výkonu, doporučuji ti zaostřit na dvě značky. Konkrétně se jedná o značky SJCAM a Niceboy. Cenově dostupné alternativy GoPro se mají čím chlubit. Asi vůbec nejoblíbenější model SJCAM SJ4000 natáčí ve fullHD 1080P (1920×1080) a pořizuje fotky o rozlišení až 12M. Velkým bonusem je vestavěný 1.5″ LCD displej, výdrž a podpora mikroSD paměťové karty. Nízká cena v tomto případě rozhodně není synonymem špatných parametrů. Recenze tohoto modelu jsou velmi pozitivní a chválu je slyšet i z řad profesionálních sportovců.

SJCAM SJ4000

Řadu kamer SJCAM musím pochválit také za to, že orientace mezi modely je velmi snadná. S vyšším označením tak logicky přichází lepší parametry a další pokročilé funkce. Každý si tak vybere model dle vlastních požadavků. To stejné ostatně platí také pro kamery Niceboy VEGA, které bez nadsázky přinesly do světa sportovních kamer závan čerstvého vzduchu. Proč? Protože za skutečně příznivou cenu poskytují kvalitní zpracování a záběry. Stávají se tak konkurencí všem akčním kamerám a žhavým kandidátem na výhodnou koupi. Vlajkovou lodí je model Niceboy VEGA 4K. Ten má krásně čistý a ostrý obraz, vysoké rozlišení, dálkové ovládání a vodotěsné pouzdro již v balení, možnost zpomalených záběrů, velký displej a hromadu dalších vlastností, které by člověk očekával u výrazně dražší kamery.

Niceboy VEGA 4K

Pokud přeci jen po takové přehlídce funkcí netoužíš, máš na výběr střední model Niceboy VEGA+ s cenou pod 2 tisíce korun. Zábavu si s ním také užiješ, navíc když vezmeš v potaz hromadu přiloženého příslušenství od držáku na kolo po samolepící úchyt na přilbu. Úplně nejlevnější variantou je pak model Niceboy VEGA, který natáčí v HD 720P (1280×720) a pořizuje až 5M fotografie. Kompletní přehled produktů značky najdeš na niceboy.cz. Osobně bych se ale při výběru přikláněl k vyšším modelům. Rozdíly v ceně jsou malé, ale výbava se výrazně liší. A sportovní kamera není zrovna věc, kterou si člověk pořizuje na víkend. Investice se vrátí na kvalitě výsledného materiálu.

Internetový obchod Kamerov.cz nabízí jako autorizovaný prodejce všechny dostupné modely sportovních kamer SJCAM a v jeho nabídce nechybí ani novinky Niceboy VEGA za skvělé ceny. U každé kamery najdeš podrobný popis včetně seznamu přiloženého příslušenství.Kamerov.czKamennou prodejnu Kamerov.cz najdeš na adrese Slezská 397/12, Praha 2, 3 minuty od stanice metra Náměstí Míru. Pro nejnovější tipy, soutěže, akce a zajímavé informace nezapomeň sledovat Kamerov.cz na facebooku. Všechny novinky budeš znát jako první.

Kamera! Akce! Jedem!

Pořízení sportovní (akční) kamery se vyplatí každému, kdo žije aktivně a zároveň miluje zajímavé záběry. Díky malým rozměrům a velké odolnosti si lze s kamerou opravdu vyhrát a vytvořit videa, při kterých se tají dech. Na YouTube takových klipů z akčních kamer najdeš víc než dost. Přemýšlíš-li nad pořízením, dej šanci cenově dostupnějším modelům. Mile tě překvapí!

Komentáře k příspěvku