Jaká je brigáda a práce v Tescu? Podívej se na zkušenosti ostatních

Jaká je brigáda a práce v Tescu? Podívej se na zkušenosti ostatních

Jako každý supermarket

Prolezl jsem diskuze a vytáhl informace ze spolužáků. Práce v Tescu je i přes atraktivní informace, které najdeš na oficiálních stránkách Tesca s nabídkou volných míst, prakticky stejná jako v jiných supermarketech. Čeká tě velká zodpovědnost a dlouhé směny. Pokud tě zajímá, jaké zkušenosti lidé mají, určitě pokračuj ve čtení.

Volná místa v Tescu

Tesco rozhodně nepatří k malým zaměstnavatelům a prakticky neustále někoho hledá. Nejčastěji je zájem o pokladní a zaměstnance vybalující zboží. Některé pozice jsou uváděny také jako brigáda. Mezi základní požadavky shodné pro všechny pozice většinou patří komunikativní a příjemné vystupování, čistý trestní rejstřík, vysoké nasazení a potravinářský průkaz.

Kolik peněz vám Tesco nabídne?

Výše hodinové mzdy se liší dle kraje, stavu zaměstnanců a konkrétní pobočky. Dále pochopitelně záleží na tom, zda-li jste v Tescu jako zaměstnanec, nebo jako student brigádník. Obecně platí, že nejvýhodnější jsou pro studenty brigády do deseti tisíc korun měsíčně. A jaká je tedy odměna? Pohybuje se od 60 do 90 Kč za hodinu. Většina studentů se pohybuje někde uprostřed kolem 70 až 75 Kč za hodinu.

Výhody a nevýhody

Kolem práce v Tescu a supermarketech koluje hromada informací a upřímně – některé z nich jsou docela strašidelné. Na druhou stranu nic není tak horké, jak se zdá. Často záleží na kolektivu a několika lidech na vyšších pozicích. Právě ti totiž významně ovlivňují to, zda-li práce člověka baví.

Hlavní výhody:

  • stabilita příjmu
  • možnost plánování směn
  • příjemná výše příplatku za práci v noci

Hlavní nevýhody:

  • často přísnější vedení
  • dlouhé směny
  • práce pokladní vyžaduje pevné nervy

Manko a pauza

Asi nejčastěji narazí člověk v diskuzích na stížnosti na manko a absenci přestávek pro odskočení na toaletu. To se týká především práce pokladní. Pokud se dojde při počítání kasy na to, že peníze chybí, je v případě podepsání hmotné odpovědnosti nutné doplatit ztrátu ze svého. To pochopitelně vytváří velký tlak na to, aby člověk při vracení peněz chybu neudělal.

Jdeš do Tesca?

Práce v Tescu stejně jako většina snadně dostupných pozic za menší odměnu není procházkou růžovým sadem. Když se však sejde fajn kolektiv, lze to zvládat. Dokonce se najdou tací, které doplňování zboží a práce na pokladně baví.

Komentáře k příspěvku

  • Floyd

    Nevím z jakých informací autor čerpal, ale jen za podzim, co jsem v tescu začínal, byly mzdy navýšeny 2x. Ze 75 na 80 a poté na 85. Pár týdnů zpět zvedly platy o 14% což ve finále dělá 97. Co se týče práce, bojuješ tam hlavně sám se sebou. Doplňování není činnost, u které by ses zamyslel, takže tě přepadá nuda a touha po konci směny. Na druhou stranu se nepředřeš a tempo práce volíš sám. Za ty peníze, nic lepšího neseženeš 🙂 PROSÍM VŠECHNY BUDOUCÍ BRIGÁDNÍKY TESCA, JSTE PLACENÍ OD HODINY A NE OD PALETY, TAKŽE NESTRKEJTE ZBOŽÍ TAM, KAM NEPATŘÍ JEN ABY JSTE SE TOHO ZBAVILI!! Kdo to má pak po vás uklízet 🙂