Jak začít podnikat online s absolutně minimálním rozpočtem?

Jak začít s online podnikáním?

Když je podnikání o miliardách

Při čtení zpráv o ohromných investicích do startupů a obratech největších eshopů v ČR se skoro zdá, že internet je pískovištěm jen pro zkušené hráče. Naštěstí však existují příběhy, které dokazují pravý opak. Dokonce i úplný začátečník může přijít s projektem či eshopem, který se v určitém segmentu stane úspěšným. Pochopitelně by bylo naivní myslet si, že student bez koruny v kapse založí internetový obchod s elektronikou a bude vydělávat víc než Alza. Pokud se však rozhodneš specializovat na úzký sortiment zboží, který má navíc nízké pořizovací náklady a vysokou marži, můžeš klidně začít podnikat z pokoje na koleji a stát se samostatným. Taková forma přivýdělku je více než příjemná. Nemluvě o tom, že první zkušenosti mohou člověku otevřít dveře k zajímavým oborům a příležitostem, protože e-commerce a online celkově je stále velmi lukrativní oblast s nedostatkem šikovných lidí.

Bez vědomostí a peněz na internet nelez?

Jednou z krás online podnikání je fakt, že bariéry pro vstup do internetového světa jsou extrémně malé. Inspirativní články a praktické návody jsou k dispozici všude kolem, vzdělávat se je tak pouze otázkou vlastní vůle a odhodlání. Většina nástrojů pro začínající podnikatele je navíc zdarma. A to i těch velmi kvalitních, na kterých lze založit skutečná podnikání generující nemalé peníze!

Chceš založit eshop?

Cesta k vlastnímu eshopu je překvapivě snadná, nepotřebuješ umět programovat a rozhodně nemusíš mít velké peníze. Důkazem je ExitShop, který představuje komplexní eshopový systém. Úplný začátečník se v něm velmi snadno vyzná, získá široké možnosti a v neposlední řadě absolutně nic neplatí! Můžeš mít neomezené množství eshopů – třeba jednoproduktových. Ty jsou velmi populární a pro nováčka ideální.

Neplatíš žádný tarif, pro prvních 200 objednávek je ExitShop absolutně zdarma. I pak jsou poplatky zanedbatelné. To je dostatečně velký vzorek, aby člověk zjistil, zda-li je pro něj online podnikání zajímavé a jak moc ho vše kolem vlastního eshopu baví.

ExitShop.cz

Co si představit pod pojmem komplexní eshopový systém? V jedné administraci máš k dispozici veškeré důležité funkce od obsluhy a správy skladu přes marketing až po faktury a účetnictví. Získat vlastní eshop zdarma a začít ihned prodávat je hračka. Připoj se do ExitShopu a objev všechny příležitosti, které na tebe čekají.

Stačí udělat první krok

Věřím, že mnoho studentů a mladých lidí slova výše nadchnou a donutí přemýšlet nad tím, s jakým sortimentem přijít. Bohužel u mnoho z nich končí plány pouze u přemýšlení, což je velká škoda. Z vlastní zkušenosti doporučuji do světa onlinu skočit po hlavě. V okolí určitě najdete někoho, kdo něco vyrábí, dost možná umíš něco zajímavého vyrobit také. Začínající e-shopy musí vsadit na originalitu a unikátnost, vybudovat vlastní značku! Pak mohou slavit úspěch i s takovými produkty jako jsou třeba plakáty, trička, kryty na mobily, módní doplňky, pomůcky do školy, diáře, kalendáře… a mnoho dalších věcí, které se v případě dobrého provedení stávají zajímavým dárkem a vhodným předmětem pro start online podnikání. Držím palce!

Komentáře k příspěvku

  • Milena Kekelová

    Nebo pokud máš dobrý podnikatelský záměr, tak požádat o nějaký budget v rámci startup projektů – třeba VŠEM takový má – sama jsem zúčastnila a ačkoliv můj projekt dostal menší budget, tak to je pro mě životní zkušenost, kterou mi už nikdo nevezme.

    Dalším plusem je to, že člověk se muže naučit zajímavé rady zkušených odobrniku, kteří již něco v životě vybudovali. Každý budoucí podnikatel by si tím měl projít. Minimálně získá cenné rady do života.