Jak vybrat běžný účet pro studenta?

Nosit všechny peníze z brigád jen tak po kapsách, nebo je mít uložené někde v šuplíku? To rozhodně není zrovna rozumné řešení. V první řadě se takové peníze mnohem snadněji rozkutálí a v druhé hrozí, že o ně člověk kvůli nějaké nešťastné náhodě přijde. Ostatně nebylo by to poprvé, co se například na koleji někomu peníze „ztratily“. Chcete-li mít všechny finance v bezpečí a pod kontrolou, je dobré založit si účet v bance. A to rovnou studentský účet, protože právě ten mladým lidem přináší celou řadu výhod.

Nabídka studentských účtů je pestrá

Prakticky každá větší banka v České republice má v nabídce studentský účet pro studenty českých středních a vysokých škol. Podmínky pro založení se liší dle konkrétní instituce. V některých případech jsou poměrně přísné, v jiných hraje roli pouze věk. Klasicky je nutné prokázat se v případě zájmu nejen občanským průkazem, ale také dokladem o studiu a dalším dokladem totožnosti. A proč vůbec studentský účet chtít? Kvůli celé řadě výhod, které přináší!

Studenti mohou čerpat mnoho různých slev a bankovní služby nejsou výjimkou. Běžný účet je zpravidla svázán s různými poplatky za vedení účtu, výběr z bankomatu či hotovostní vklad na pobočce. Banky myslí na rozpočet lidí ze školních lavic a nabízí jim bezplatné vedení účtu, snadný přístup k internetovému bankovnictví, pojištění debetní karty či bezplatné výběry z bankomatů. Při rozhodování, v jaké bance si účet jako student založit, je dobré si všechny podmínky pečlivě pročíst a zamyslet se nad tím, jaké výhody budete v praxi využívat. Pro někoho bude důležitá minimální částka pro vklad, dalšího zase zaujme počet bezplatných výběrů z bankomatu. Je to velmi individuální, nicméně vždy platí, že když už je člověk jednou studentem, měl by toho využít. Některé banky potěší studenty také bonusovými a věrnostními programy.

Když se peníze sejdou ve větším množství

Podařilo se vám ušetřit větší částku a víte, že ji nebudete nějaký čas potřebovat? Byla by velká škoda nechávat více peněz na účtu, který prakticky nenabízí žádné úročení. Řešení? Založte si spořící účet a na něj volné finanční prostředky převeďte. Od běžného účtu se liší tím, že nabízí výrazně vyšší úrokovou sazbou. Peníze se tak zhodnocují a vy si je můžete odkládat na později. Třeba na vlastní bydlení, cestování či rozjezd vlastního podnikání po škole. Skvělým tipem je nastavit si automatické převody mezi studentským účtem a spořicím účtem. Jednoho dne vás mile překvapí, kolik peněz se vám podařilo naspořit.

Chytrý student se v účtech vyzná

Bez bankovního účtu se dnes mladý člověk neobejde. Různé školní poplatky se hradí bankovním převodem a mnoho zaměstnavatelů dnes studentům vyplácí peníze také pouze na účet. Právě to je ten důvod, proč se nad výběrem správného typu účtu zamyslet a vždy si zjistit, jaké výhody vám banka může nabídnout. Investovat pár minut času do pročtení všech důležitých informací se vždy vyplatí a v případě peněz to platí dvojnásob.

Komentáře k příspěvku