Jak večer zapařit a nemít díru v peněžence?

Jak večer zapařit a nemít díru v peněžence?

Kdo studuje sám, nedostuduje

Leckdo by vám potvrdil, že pořádná pařba v klubu vám dá více než většina přednášek, neboť nic není tak užitečného jako dobré kontakty. Přestože na začátku prváku rodičům tvrdíme, že většina našeho měsíčního kapesného půjde na to, abychom nepomřeli hlady, a za zbytek si nakoupíme učebnice, na konci semestru se těšíme, až se o Vánocích dokrmíme na původní váhu, a pod stromeček si nepřejeme nic jiného než nová játra. Chlastání v terénu holt něco stojí, ale ve vinném kruhu přátel se nové známosti navazují těžko. Když už tedy jdeme ven, je dobré mít plán, abychom po zbytek týdne nejedli suché kůrky chleba.

1. Pijeme už doma

Základní poučka. Jdeme-li se na party odvázat a s celou nulou chlastu v krvi nám to příliš nejde, preventivně se dopujeme už v pohodlí domova. Tvrďáci si prozřetelně berou tajnou placatku do kapsy saka a dopíjejí se na záchodě. Drinky na baru lupeme už jen pokud nás někdo pozve, případně zveme mi někoho. Mimochodem platí i pro nealko, dát si tři piva na žízeň taky leze do peněz.

2. A přitom jíme

Není nic horšího, než pít na lačno. Ale taky není dvakrát příjemné ráno zjistit, že půlku rozpočtu vás stál nechutný gyros, který stejně skončil v hlubinách záchodu. Protože jak vám začne kručet v žaludku, je udržet korunu v kapse přímo nemožné. Dobrou možností je si nachystat i jídlo předem. Motivuje vás to potom jít domů, a pokud to je nějaká dobrota, klidně to namotivuje i druhé jít s vámi.

Gyros

3. Rozhodně nikam nespěcháme

Čím déle na party budete, tím více utratíte, to není složitá logika. Avšak pozor na to, že dnes skoro všichni chodí na party až po půlnoci a v deset není na parketu ani noha a jen pár vyjukaných duší se krčí v koutě. Což na druhou stranu není vůbec špatné, pokud se chcete skamarádit, jde to mnohem snadněji než ve dvě v noci se skelným pohledem. Každopádně jestli není pro prvních sto drink a vstupné zdarma a nemáte v plánu takhle obejít hned několik klubů, dejte si načas a držte se prvních dvou pouček.

4. Určete si rozpočet

Triviální, ale mnohem důležitější než si myslíme. Vezmu si ještě pětistovku jako záchranu a schovám si ji tady do té kapsičky, zní střízlivé mysli v pohodě, ale po pár panácích vám to bude fuk. Taky pokusy vybrat z bankomatu za tučný poplatek u cizí banky apod.

5. Odřekněte si kamarádské rundy

Tak teď já zaplatím těch pět panáků a pak to otočíte vy. Vaše dvě stovky mizí v ruce barmana, společnost se baví a vy za dvě hodiny marně sháníte celou partu, abyste se dočkali těch čtyř dalších panáků. V ideálním případě se dostanete na tři kolečka a pak se všichni rozprchnou a den na to vám bude trapné vypočítávat koruny, kdo vám kolik dluží.

Runda

6. Využijte každé možnosti jak se napít

Pít nealko je luxus, který si můžete dovolit jen na návštěvě své babičky. Pít vodu na záchodě je barbarské, zvláště chlemstáte-li ji rovnou z kohoutku, prostě si vezměte prázdný kelímek a natočte si do něj, na to nikdo neřekne ani popel. Máte-li opravdu koule, tak nad ránem se na stolech ochomýtá hromada nedopitých lahví, tak se do nich klidně pusťte, když mi to seriózní kamarád říkal, byl jsem osobně zděšen, ale zdá se nebudete sami. A hlavně se nechávejte zvát, slečny, chlap, který za vás nezaplatí, není chlap a to přece žádný nestrpí.

7. A až se vyblbnete…

Tak stejně zjistíte, že kolejní Facebook jede a pokud na něm zrovna nestalkuje kolejbába, není nic jednoduššího než po jednotlivých lahváčích vynosit na kolej celou basu a dát všem echo. S dostatečným předstihem a pořádnou pompou se sejde nejen celé patro, ale možná dorazí očíhnout situaci i konkurenční kolej. A propos zásadně nepodceňujte situaci a vždy mějte v matraci zašitou láhev silného patoku, o které spolubydlící neví, ale když vyrazíte do vedlejší obytné buňky, udělá z vás hrdinu večera.

Komentáře k příspěvku