Jak ušetřit na cestovním pojištění?

Možná by se spíše slušelo uvést „jak ušetřit díky cestovnímu pojištění“, protože vám může v zahraničí doslova zachránit krk. Spousta lidí (a především chudí a nezodpovědní studenti) takové banality neřeší a řadě z nich se pak dovolená výrazně prodraží. Kvalitní cestovní pojištění přitom není příliš drahé. Může si ho dovolit každý, a to doslova.

Zbytečné? Tak to rozhodně ne!

Některá pojištění těží z uměle vyvolaného strachu klientů, ale cestovní pojištění mezi zbytečné produkty rozhodně nepatří. Sjednání pojištění do zahraničí online naopak doporučují i renomovaní odborníci, protože ochrana při cestování není nadstandard, ale nutnost.

Zatímco o tom, zda má cestovní pojištění smysl při cestách do exotických destinací, polemizuje jen hrstka hazardérů, debata o cestách v rámci Evropské unie má trochu jiný nádech. Jenomže ani Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC) není absolutní spásou. Garantuje stejnou péči, na jakou mají nárok obyvatelé dané země. Pokud platí regulační poplatky, budete je platit také.

Na poplatky v soukromých ordinacích se nevztahuje vůbec a na asistenční službu, pojištění zavazadel, smrti, odpovědnosti a dalších praktických záležitosti můžete rovnou zapomenout. Levné cestovní pojištění  vychází (doslova) na pár korun denně – opravdu je cestování s EHIC úsporou na správném místě?

Na co si dát pozor?

Rozhodnete-li se pro sjednání pojištění do zahraničí online, zaměřte se na výši léčebného limitu a územní platnost pojištění. Zároveň zvažte případná další pojištění – hodit se vám může pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou třetím osobám, pojištění ztráty zavazadel či úrazové pojištění.

V rámci zachování objektivity je však nezbytné uvést, že samotné cestovní pojištění není zárukou bezproblémové kompenzace případných škod. Významnou roli hrají konkrétní podmínky pro cestovní pojištění – ty byste si měli pročíst a seznámit se s výlukami.

Komentáře k příspěvku