Jak si levně vybavit studentský pokoj?

Jak si levně vybavit studentský pokoj?

Jen málokterý student má peněz nazbyt. Spoustu jich spolykají nákupy učebnic a skript, ještě větší částky studenti utratí za ubytování na kolejích či privátech a za jízdné. A další položkou jsou samozřejmě večírky. Bez nich se studentský život zkrátka neobejde. Jenže pak se nedostávají finance na další věci – jako je třeba zařízení pokoje. Věřte ale, že studentský pokoj lze vybavit velmi levně.

Levné studentské pokoje lze zařídit snadno, chce to jen trochu fantazie. V žádném případě se nemusí jednat o holobyt, kde se přespává na matraci na podlaze, a seminární práce se píšou u společné kuchyňské linky.

Matraci si kupte novou. Nevíte, kdo na ní spal

Základem každého studentského pokoje je samozřejmě postel. Ta by měla být 100 centimetrů široká a 200 centimetrů dlouhá. Na privát nepotřebujete žádnou luxusní či elegantní postel, postačí vám klasika. Rozhodně ale investujte do matrace, tu si kupte novou.

Nikdy nevíte, kdo na ní spal před vámi a jaké měl hygienické návyky. Navíc se každá matrace po nějakém čase proleží. Z takové matrace by vás brzy začala bolet záda a mohlo by se stát, že byste se probouzeli unavenější, než jak jste šli spát. Vhodné je, pokud má matrace pratelný potah – to oceníte zvlášť po nějakém bujarém zapíjení státnic či jiných zkoušek.

Pracovní stůl musí mít správnou výšku

Neobejdete se ani bez pracovního stolu. Sehnat levné psací stoly v dnešní době není problém. Je však potřeba si dát pozor na velikost. Výška pracovní plochy by měla být 60 až 72 centimetrů podle výšky vaší postavy. Pokud položíte ruce na desku, měly by lokty zaujímat pravý úhel. Samotná pracovní deska by měla být dostatečně velká, aby se na ni vešel počítač i potřebné sešity a učebnice, ale zároveň nesmí být až příliš velká. Pak by se totiž mohlo stát, že se na ní začne hromadit spousta nepořádku.

Kancelářskou židli vybírejte tak, aby byla výškově nastavitelná – jinak byste se museli při sezení hrbit a brzy by vás začaly bolet šíjové svaly nebo bederní páteř. Musí být stabilní a odolná, aby snesla časté používání. Pokud zvolíte správnou velikost, dočasně vám postačí i klasická židle, která je o poznání levnější než kancelářské křeslo.

Využijte vaky či pytle na sezení

V současné době jsou také velmi moderní vaky a pytle na sezení. Tento netradiční nábytek je levný a zároveň vám poslouží v mnoha situacích. Díky tomu, že je ergonomický, bude se vám na něm dobře sedět při učení. Nebo do něj můžete usadit návštěvu. Vyberte si ale takový vak či pytel, který je plněný polystyrénovými kuličkami. Některé v sobě mají jen pochybnou polystyrénovou drť – od těch ruce pryč.

Pokud se vám nechce chodit do obchodu nebo na to mezi psaním seminárních prací a učením na zkoušky nemáte dost času, můžete si snadno vybrat nejlevnější kvalitní nábytek na internetu

Komentáře k příspěvku