Jak se obléct levně, ale vypadat děsně trendy?

Jak se obléct levně, ale vypadat děsně trendy?

Jsme povrchní národ

Oblečení o nás bohužel vypovídá hrozně moc a i v přítmí baru se jakákoliv známost navazuje mnohem lépe, když nám to zkrátka sluší. A nebude si nalhávat, že tohle je doména jen slečen. I progresivní mladý muž by měl vypadat k světu. Naneštěstí jsou ty nejlepší návrhářské kusy často nedostupné i běžnému pracujícímu lidu, natož pro studentku, která si nemůže co dva týdny koupit nový pár bot, nemluvě o tom, že z peněz na jídlo si mladý gentleman těžko vytvoří vlastní sadu sak a kvalitních oxfordek do každého počasí. Takže všichni chodíme tak nějak stejně oblečení, ačkoliv se na každé přednášce podle loga s krokodýlem pozná, kdo má zrovna za otce právníka a matku zubařku. Můžeme brblat něco o povrchnosti a tím to hasne, ale taky můžeme zkusit pár triků, jak strhnout na naše kousky z výprodeje zaslouženou pozornost.

Nechte si vše upravit na míru

Kdo z vás chodí ke švadleně? Nikdo, že? Ale vaše maminky či babičky mají bezpochyby ve svém okolí někoho, pokud tak nečiní samy, kdo vládne jehlou, nití a ostrými konci nůžek. Jsme národ, který si rád dělá věci po svém a švadlen, jež vám zkrátí nohavice a klidně i vyšije vaše iniciály na košili, je fůra. Za pár korun neskutečná přidaná hodnota. Rázem netaháte kalhoty po zemi a vypadají jak ušité na míru. A stylová ozdoba na klopě saka vždy dává dobrý námět k rozhovoru.

A přitom si vyměňte knoflíky

To když už jste u té švadleny, ačkoliv byste to mohli s pár pokusy na prostěradle spolubydlícího natrénovat sami. Pokud se vám doma neválí dóza s nepřeberným množstvím knoflíků, galanterie je jich plná. Vezměte nevkusné plastové mrchy a rovnou je vyhoďte. Místo nich volte kovové, kostěné či perleťové. Klidně i nějaké barevné. Sako, které dostane tři nové červené knoflíky, rázem nevypadá jak tuctová ťamanská produkce.

Neperte tolik, vrazte to do mrazáku

První rada se zdá rozumná. Kdejaká reklama na prací prášek vás přesvědčuje, že pouze s tímto přípravkem si zachovají vaše hadry syté barvy a tak milovanou hebkost. Proč? Protože praním se oblečení rozpadá na chuchvalce a barvičky mizí v odpadu. Samozřejmě, že pokud jste ten den na sebe obrátili čokoládový termix, není záhodno v tom jít znovu do školy. Avšak jestli oblečení jen lehce zapáchá, dejte ho přes noc do mrazáku (na kolejích bez mrazničky třeba za okno, jestli je chladnější část roku). Jo, fakt to funguje.

Ve výrazné jednoduchosti je síla

Doplňky tvoří podstatnou část šatníku a zvláště ženám umožňují výrazně volené náhrdelníky, náramky či náušnice odvést pozornost od zbytku outfitu. Pro pány to většinou neplatí, ale i u nich není na škodu občas sáhnout po opasku s výraznou sponou. Avšak pozor na překombinování. Zajímavá a dobře zvolená čelenka do vlasů si získá pozornost vašeho okolí, ale chřestýš ověnčený pěti kulatými kroužky na obou rukách působí minimálně děsivě. Zajímavě, ale nikoliv atraktivně.

Ne do všeho se vyplatí investovat balík

Myslete nadčasově. Ne všechny kusy oblečení mají stejnou váhu a měly by si zasloužit stejnou pozornost v rozpočtu. Než jedno značkové triko, které si vezmete dvakrát za týden, je lepší mít pět obyčejných a spíš se zamyslet, jestli se nedají vhodně kombinovat s další částí šatníku. Otázkou samou pro sebe jsou boty. Během roku jich potřebuje často více než jeden pár a rozhodně neplatí, že vám budou dělat medvědí službu po celou jednu generaci. Zvláště dívky, které se chtějí líbit mužskému protějšku, by měly myslet na to, že chlapi na nějaké značkové kolekce úplně dlabou a pěknou botu koupíte jinde za pětinovou cenu. V jiném pohledu to jsou čtyři další nové páry, rozumíme si.

To nejlepší je stejně pod oblečením

Krutá pravda, ale pěkné tělo vypadá dobře i v pytli na odpadky. Přesto řada z nás neváhá vyhodit tři tisíce za jeansy, jen aby maskovaly náš povislý zadek. A nejhorší jsou potom takoví, kteří kafrají, jak je šedesát korun za fitko děsná pálka, nemluvě o tom, že jíst zdravě taky leze do peněz. Každý vám řekne, že obyčejné bílo tílko na svalnatém těle, případně krátká sukně a štíhlé nohy, je nejvíce sexy kombinace a co víc, na tohle ještě žádný módní trend nevyzrál.

Komentáře k příspěvku