Jak na studentnou půjčku či kreditku? A víš, jaké jsou podmínky?

Když má student hluboko do kapsy

Studentský život není jednoduchý. Abych byl konkrétní, především snaha vyjít s omezeným rozpočtem dá někdy pořádně zabrat. Výdajů je hromada, ale na příjmy z různých brigád a částečných úvazků si člověk musí nezřídka počkat. Jak tedy vyřešit situaci, kdy máš hluboko do kapsy, ale musíš něco co nejdříve zaplatit?

Pochopitelně máš možnost půjčit si od kamarádů, ale ty na tom nejsou zpravidla o nic lépe. Nemluvě o tom, že dluhy mezi spolužáky nepodporují dobré vztahy. Jdi na to raději oficiálně a zaostři na studentské půjčky. Máš obavy? Vše si předem promysli a buď v pohodě. Půjčit si peníze není žádná ostuda. Stres je zbytečný v případech, kdy skutečně potřebuješ zaplatit něco potřebného (třeba vzdělávací kurz nebo školné) a již předem víš, že vše dokážeš bez komplikací a v termínu splatit. Vždyť například v takové Americe si lidé na studentská léta půjčují zcela běžně – v přepočtu nikoliv tisíce, ale miliony. Základní radou je půjčky porovnat a zjistit, jaké jsou jejich podmínky. U každé najdeš výši splátky, dobu splácení, úrokovou sazbu a roční procentní sazbu nákladů.

Vše hezky transparentně

Při hledání vhodné půjčky se jednoznačně vyplatí zaměřit se na ověřené a solidní instituce. Kromě studentských účtů nabízejí české banky studentům také výhodnější úvěry nebo kontokorenty. Příkladem je Česká spořitelna, u které lze splátky přizpůsobít tak, jak potřebuješ. Žádost vyřídíš online, samozřejmostí je maximální transparentnost. Dokonce si můžeš zcela zdarma snížit či zvýšít měsíční splátky.

Kreditka pro studenty

Chceš mít v průběhu měsíce peníze k dispozici bez ohledu na to, kdy ti dorazí na účet? Problémy s cash flow ti pomůže vyřešit každá správná banka velmi jednoduše. Díky kreditní kartě pro studenty s dostatečným limitem budeš mít finanční rezervu neustále po ruce. Správným používáním a využíváním výhod bezúročného období dokážeš opravdu znatelně ušetřit. Veškeré výdaje zaplatíš ze svého bankovního účtu na základě vyúčtování až najednou. Pochopitelně nejlépe do stanoveného termínu.

Skvělý pomocník?

Závěrem nezbývá než dodat, že u půjček a kreditních karet je klíčová zodpovědnost toho, kdo je využívá. Nelze si půjčit jen tak a doufat v zázrak. Stejně tak nedává smysl brát si půjčku kvůli tomu, abys mohl večer někam na pivo. Na finanční instituce se obracej kvůli vážnějším důvodům. Všechny dluhy budeš muset jednoho dne splatit, ale když budeš k celé situaci přistupovat rozumně, stanou se zmíněné finanční produkty skvělým pomocníkem. Pokud to máš v hlavě srovnané, neváhej si některé momenty studentského života ulehčit.

Komentáře k příspěvku