Jak mít Photoshop a další Adobe programy až o 60 % levnější?

Jak mít Photoshop a další Adobe programy až o 60 % levnější?

Kouzla s grafikou

Photoshop z dílny firmy Adobe je jedním z nejdokonalejších a současně uživatelsky nejpropracovanějších bitmapových grafických editorů, stal se už dávno legendou a přitom ve svém vývoji stále neustrnul. Pro ty, kteří snad trochu zaváhali, to mohu napsat úplně polopaticky – ve „fotošopu“ si prostě s obrázky (a nejen s nimi!) můžeme prakticky dělat cokoli, co nás jen napadne.

Nejen pro grafiky, kteří se tím živí

Program ADOBE CREATIVE CLOUD pro studenty se rozjel hned ve dvou rovinách. První z nich, zahrnující plné členství, je výrazně obsažnější a zahrnuje kompletní a nijak neomezenou verzi výše zmíněného editoru Photoshop CC, Lightroom pro detailní práci s digitálními snímky, se světlem stíny i odrazy, Illustrator CC pro dokonalou vektorovou grafiku, program InDesign CC pro tvorbu celých stránek, Premiere Pro na úpravu i produkci videa a mnoho dalších programů, bez nichž se profíci ve svém oboru prostě neobejdou. Přehled o nabízených programech si uděláme nejlépe přímo na stránkách Adobe.

Cena je pro studenty velmi zajímavá, můžeme se stát uživateli nejmodernějších programů už za pouhých 19,66 € měsíčně. V tom jsou zahrnuty i poslední aktualizace a zcela nové aplikace pro stolní počítače a stovky nových funkcí.

Pro zatvrzelé fanoušky fotografování

Druhá varianta je zajímavá především pro ty z nás, kteří se soustřeďují na zachycení okolního světa prostřednictvím digitální fotografie. Pro práci s fotografiemi a jejich následné nejrozmanitější úpravy slouží balíček CREATIVE CLOUD PRO DIGITÁLNÍ FOTOGRAFII, obsahující také Photoshop CC i Lightroom a další programy včetně všech aktualizací s nejnovějšími doplňky. Občas již skutečně nestačí jen pořídit ten nejlepší záběr, pomocí souboru Creative Cloud ho dokážete ještě zdokonalit na zcela špičkovou úroveň. I záběr, u kterého není vše úplně tak, jak by být mělo, se nám pomocí Photoshopu s trochou praxe podaří upravit na prakticky dokonalý obrázek.

A kde jinde bychom tu praxi měli získat, než právě při používání nejnovější verze Photoshopu? Práce s barevností, kontrastem, sytostí, vykrývání, masky, montáž, prostřih snímků do sebe a spousta dalších dokonalých triků pro získání toho nejlepšího výsledku, to vše v sobě spojuje Photoshop. Žádné přepínání z programu do programu, volání kamarádům a hledání nouzového řešení, není snad nic, co by s fotografií Photoshop v rukách šikovného uživatele nedokázal! Tato varianta je i levnější, měsíčně přijde studenta jen na 12,09 €.

Můžeme si i slušně přivydělat

Protože se svými výsledky či výtvory nejen občas rádi pochlubíme a jistě neodmítneme ani nějaký případný honorář, pokud tedy zvládáme například grafické návrhy nebo podobnou tvůrčí činnost, můžeme vytvořit unikátní díla, která následně přinesou i určité finanční ocenění.

Nebo se díky těmto výtvorům a své invenci prosadíme v reklamě, marketingu či designérství, jen si trochu věřit. Se spojenci, jakými mohou být právě Photoshop či InDesign, to nebude nijak těžké! První katalog nebo kniha budou třeba znamenat hromadu práce, ale možná se nakonec rozhodneme realizovat svou kariéru právě tímto tvůrčím směrem. Programy můžeme bez problémů zcela legálně profesionálně používat a jejich prostřednictvím si vydělat.

Adobe Creative Cloud

Proč vlastně Cloud?

Produkty Adobe skončily s „krabicovými“ verzemi a po završení série CS nyní přichází období Creative Cloud. Co to tedy doopravdy znamená, bez nějakého vytáčení? Je to systém poskytování vývoje a používání počítačových technologií, jenž je založen na internetu. To tedy zjednodušeně řečeno znamená, že program je přístupný prostřednictvím internetového serveru a můžeme tak aplikaci používat vlastně kdykoli a odkudkoli právě prostřednictvím prohlížeče. Neplatíme již coby uživatelé za software jako takový, ale přímo za jeho užívání. Je to zajímavá novinka, kupříkladu aktualizace a novinky tedy není potřeba očekávat a stahovat pro doplnění nebo instalaci, jsou k dispozici hned po vydání. Díky skutečně prostornému internetovému úložišti (20 GB) máme prostor vlastně bez nějakého omezení, knihovny Creative Cloud jsou vždy po ruce včetně obrázků, stylů textu a podobně. Vstup je umožněn i na web portfolia Behance, kde můžeme svou práci veřejně prezentovat a získat tak i zpětnou vazbou.

Komentáře k příspěvku