Méně romantiky, více teorie
Jeden z nejlepších seriálů, co kdy byl natočen? Dle uživatelů české filmové databáze takřka ano, neboť ho v žebříčku oblíbenosti řadí na druhou příčku. I já sám, který zas tak pravidelně seriály nesleduji, sahám při cestě žlutým autobusem právě po epizodách „bigbangu“. Je to osudové, ale den po začátku semestru na většině škol začne i devátá řada, a seriál tedy brzy oslaví dvě stě odvysílaných epizod. Síla, řekli by jedni. Nastavovaná rádoby romantická kaše, řekli by druzí. I já si u namátkových epizod musím postesknout, že chci méně hormonálních výjevů a více geekovských narážek na komiksy, počítačové hry a s čerty i tu částicovou fyziku. Ale na druhou stranu, co chcete pořád vymýšlet u seriálu, ve kterém se aktéři podívali už i do vesmíru? Je to fenomén a jako takový, nabral za těch osm let spoustu zajímavých perliček. Pojďme si je vychutnat.
Melissa „Bernadette“ Rauch a její hlas
Upištěný hlas Bernie se stal charakteristickou doménou této herečky a nejednoho diváka irituje. Ve skutečnosti Melissa takto nemluví, prý pouze imituje svou matku, která jí byla inspirací. Obdobně zase imituje hlas svého otce, když se začne hádat s Howardovou matkou, a obě po sobě řvou přes celý dům. Sama herečka se kdysi v rozhovoru vyjádřila, že její manžel byl krajně šokován, když při první návštěvě u jejich rodičů po sobě všichni zlostně křičeli. Nikoliv ale ve vzteku, ale ze zvyku.
Včela pojmenovaná díky pořadu
„Euglossa Bazinga“ je název včely, kterou pojmenoval brazilský vědec Andre Nemesio poté, co nový druh objevil. Důvod, proč použil Sheldonovo oblíbené slovo, byl i ten, že samotná včela dlouho trollovala vědce tím, že se vydávala za již objevený druh. Nevyšlo jí to. Bazinga!
Rajesh Koothrappali a jeho problém se ženami
Několik sérií a řada úspěšných fórů se autorům povedlo realizovat díky psychické poruše, která jednomu z hlavních hrdinů neumožňovala komunikovat v přítomnosti žen. Přesněji, byla-li poblíž Penny. Inspiraci pro tuto poruchu dodal sám jeden z hlavních producentů Bill Prady, který měl podobnou zkušenost, dokud ještě pracoval v počítačové firmě. Bez skleničky alkoholu s ním zkrátka nebyla moc řeč.
Kaley Cuoco a Johnny Galecki spolu randili
Kdo má drby kolem show v malíku, ví, ale ostatní mohou být šokování. Aférka, kterou představitelé Penny a Leonarda tajili dva roky, sice neskončila svatbou, ale oba milenci se nakonec rozešli v dobrém. V obráceném případě by asi show předčasně skončila. Ostatně i to, že vztahy Penny a Leonarda na obrazovkách jsou všelijaké, byl důvod, aby herci o svém románku moc nehovořili a nepletli fanoušky.
Jim Parsons nikdy nesledoval Star Trek ani Doktora Who
O vazbě Sheldona na kultovní sci-fi seriál není pochyb, ostatně několikrát v seriálu přiznal, že patří k jeho nejoblíbenějším pořadům a Spockův pozdrav s roztaženými prsty dnes napodobují lidé povícero díky Big Bang než kvůli Star Treku. Avšak natruc fanouškům ze všech koutů galaxie, herec Jim Parson se přiznal, že nikdy Star Trek neviděl. A stejně tak ani v případě druhého Sheldonova nejoblíbenějšího seriálu o v červené telefonní budce cestujícím konstáblu.
Píseň Soft Kitty opravdu existuje
Scénu s nemocným Sheldonem a jeho oblíbenou písničkou na „vyléčení“ znají často i lidé, kteří seriálu neholdují. Ačkoliv to vypadá, že jednoduchá básnička je výmyslem scénáristů a jedním z jejich nejlepších vtípků, ve skutečnosti se originál zpíval v Polsku už v 19. století. Modernější verze z 20. století byla pojmenována jednoduše Warm Kitty, načež si ji autoři seriálu přizpůsobili s názvem Soft Kitty. Zájemci si mohou níže pustit nahrávku z roku 1993, kdy ještě zbývalo hodně času, než se seriál začal vůbec připravovat.
Mayim Bialik má i v reálném světě Ph.D.
Amy Farrah Fowler nepatří k oblíbeným postavám, alespoň v mých očích ne. Je přesně taková jako Sheldon, ale zatímco Sheldon je ve svém podivínství zábavný, Amy je otravná. Naopak její představitelka, jejíž prarodiče mají kořeny i v Československu, je prý v reálu velmi sympatická bytost. Jediné, a to je velmi zajímavé, co ji s Amy spojuje, je dokončené vysokoškolské studium s titulem doktorky. Konkrétně v oboru neurobiologie za práci: „Role oxytocinu a vasopresinu u obsesivně kompulzivní poruchy postihující mladistvé s Prader-Williho syndromem. Respekt.