Drábské světničky – udělej si výlet nejen o prázdninách

Drábské světničky – udělej si výlet nejen o prázdninách

Výlet pro chudého studenta

Ráda bych vám dnes jedno krásné a velmi zajímavé místo představila. Samozřejmě, že v České republice máme spoustu nádherných míst, ale já si dnes pro vás vybrala Drábské světničky. Proč? No protože tady se neplatí žádný vstup. Což samozřejmě každý chudý student uvítá. Doufám jen, že vás cesta nepřijde na velký balík.

Kde se Drábské světničky nacházejí?

Můžeme je najít kousek od Mnichova Hradiště. Tato bývalá skalní pevnost je jedno z nejvyhledávanějších míst Českého ráje. Nejdříve si povíme něco málo o historii. Tvrdí se, že již ve 13. století byl na tomto území založen skalní hrad. Ovšem toto místo prý bylo osídleno již v době kamenné.

Jak se na cestu připravit?

Osobně si myslím, že Drábské světničky jsou oblíbené především pro svůj krásný a velký výhled. Z vrchu můžete vidět i na nedaleké letiště. Pokud budete mít štěstí, tak na letišti se velmi často konají různé závody aut. Výstup až na horu není úplně nejjednodušší, neboť se všude drolí písek – což je samozřejmě pochopitelné. Bohužel ale ve většině části chybí zábradlí, které je tam určitě potřeba. Další nevýhodou je, že lidé tam volně nechávají pobíhat psy – no nerada bych viděla, co se stane, pokud by někoho nějaký pes strčil dolů… ale nebudeme tak pesimističtí.

Drábské světničky

Protože jakmile vylezete až úplně nahoru a uvidíte ten krásný výhled, tak na všechny záporné věci zapomenete. Výhled je opravdu krásný a myslím si, že stojí za vidění. Doporučuji se namazat opalovacím krémem, abyste se nespálili tak, jako já. Určitě si s sebou nezapomeňte vzít nějakou svačinu a především pití. Protože v tomto místě žádné občerstvení nenajdete.

Komentáře k příspěvku