Chytrý návod: Zařizujeme studentský pokoj za pár korun!

Chytrý návod: Zařizujeme studentský pokoj za pár korun!

Království studenta

Studovna, knihovna, odpočívárna, ložnice, jídelna, skladiště a nezřídka i hudební klub plný kámošů. Všechny tyto role by měl zvládat studentský pokoj, který během několika let studia prochází pořádnou zatěžkávací zkouškou. Právě z toho důvodu je při jeho zařizování důležité zapojit všechny mozkové závity. Chudý student je zde s chytrým návodem, který poradí, jak si studentský pokoj zařídit levně a výhodně.

Zařizování od podlahy

Prostředí, ve kterém trávíme čas, výrazně ovlivňuje schopnost učení a soustředění. V chaotickém pokoji s nevyhovujícím nábytkem je šrocení nových vědomostí obtížné, což potvrdí každý, kdo se někdy snažil najít učebnici ve skříni plné harampádí. U studentského pokoje má jednoznačně smysl zařídit vše tzv. od podlahy. Nemá cenu snažit se recyklovat staré kusy nábytku. Tato investice se velmi rychle vrátí v podobě komfortu, čistoty a praktičnosti. Studentské pokoje za přijatelnou cenu jsou překvapivě nadčasové (skutečně vydrží po celou dobu studií) a nabízí dostatek úložných prostorů.

Snadný úklid

Velmi důležitou roli hrají také použité materiály. Doporučujeme lamino hned z několika důvodů. V první řadě je cenově dostupné, dobře vypadá a hlavně se velmi snadno udržuje. Vysoká odolnost vůči oděru i vlhkosti zjednodušuje úklid, což ocení každý student. Stačí vzít do ruky vlhký hadr, párkrát přetřít a je hotovo.

Aby šlo psaní závěrečná práce od ruky

Opravdu velké množství studentů se při psaní úkolů a učení krčí někde na gauči, případně rovnou ulehá do postele, kde na ně po pěti minutách zaútočí únava. Nevyhovující poloha má pochopitelně opět vliv na soustředění a na zdraví. Výsledek je jednoduchý. Bolavá záda a čas ztracený snahou nacpat si do hlavy pár vět z učebnice. Nepodceňujte důležitost toho, u čeho jako student pracujete na titulu. Doopravdy na tom velmi záleží. Levné psací stoly s rozměrnou pracovní deskou by měly být základem každého studentského pokoje. Najděte si kousek s moderním designem a alespoň dvojicí výsuvných šuplíků. Jako materiál opět doporučujeme praktické lamino.

Levný psací stůl

Kde začít se zařizováním?

Nikdo nečeká, že se průměrný student uvolní z přednášky, nasedne do vlastní dodávky a začne zdlouhavě jezdit po obchodech s cílem zařídit si levně pokoj. Absolutně nejlepším řešením je podívat se na levný kvalitní nábytek online. Šetří to výrazně čas a peníze, protože si člověk vše snadno vybere z široké nabídky a za pár dní mu nábytek dorazí na požadovanou adresu. Při online výběru jednotlivých kousků nábytku pro studentský pokoj je dobré dát si pozor na rozměry a materiály. Cílem pochopitelně je, aby vše do místnosti pasovalo a vše vzhledově ladilo. Pak už nic nebrání tomu vrhnout se do studia!

Komentáře k příspěvku