Chceš se u učení angličtiny bavit? Vsaď na zjednodušenou četbu!

Chceš se u učení angličtiny bavit? Vsaď na zjednodušenou četbu!

Angličtina – strašák nejednoho studenta?

Angličtina je bez diskuze světový jazyk, bez kterého se moderní člověk jen těžko obejde. Ostatně zhruba jedna miliarda lidí se dokáže dorozumět anglicky a toto číslo neustále roste. I přes skutečnost, že se s angličtinou potkáváme dennodenně (například díky hudbě a internetu), dokáže tento cizí jazyk nadělat vrásky nejednomu studentovi. Slovní zásobu je nutné neustále rozšiřovat, složitější spojení se člověk musí tzv. nadrtit a některé gramatické jevy dokáží občas nepříjemně zaskočit. Podle průzkumu z roku 2012 umí Češi nejhůř anglicky z celé EU. Pokud nám chceš zlepšit průměr, mám pro tebe tip na efektivní způsob učení.

Učení s knížkou v ruce

Klasická učebnice angličtiny nepřináší zrovna hromadu strhujících příběhů, což je velká škoda. Nebylo by lepší místo učebnice otevřít nějaký napínavý román v angličtině a procvičovat porozumění anglickému textu čtením toho, co tě dojímá, je zábavné, případně toho, co znáš nebo už jsi četl v češtině? Samozřejmě, že ano! Namítáš, že Shakespearovi v originále budou rozumět jen ti zkušenější? Máš pravdu, ale naštěstí je zde řešení, díky kterému se četbou anglicky psaných knih mohou zlepšovat i začátečníci.

Zjednodušená četba tě bude bavit!

Zmíněným řešením je zjednodušená četba. Zkušení lektoři angličtiny poupravili klasická díla světových autorů tak, aby byla vhodná pro studium anglického jazyka zábavnou formou. Tento typ četby je momentálně velmi populární a setkává se s obrovským úspěchem nejen v řadách mladých studentů. Při čtení atraktivních textů mnohem snáze udržíš pozornost a motivaci číst dál a dál. Zaujala tě zjednodušené četba? Při jejím nákupu nyní jako student výrazně ušetříš.

Na stránkách internetového obchodu bookmall.cz najdeš širokou nabídku zjednodušené četby a učebnic angličtiny. Držitelé karet ISIC a ALIVE mohou při nákupu uplatnit 20% slevu na zjednodušenou četbu Pearson English Readers / Penguin Readers.bookmall.czCo se třeba vrhnout do čtení Alenky v říši divů? Nebo tě víc láká vědeckofantastický román Neviditelný z pera anglického spisovatele H. G. Wellse? Více informací o slevě najdeš zde.

Pro začátečníky i pokročilé

Zjednodušená četba je ideální cestou, jak se učit anglicky bez nudy, a to pro začátečníky i pokročilé. Výše představené tituly Pearson English Readers / Penguin Readers jsou rozděleny do několika úrovní obtížnosti. Poupravená díla světových autorů tě přesvědčí o tom, že učení angličtiny může být opravdu napínavé! A co ty víš, třeba si za pár let budeš knihy číst v originále bez nutnosti koukat do slovníku.

Komentáře k příspěvku