Chceš cestovat? Na zajímavé poznávací zájezdy máš jako student slevu!

Poznávací zájezdy

Opalování u bazénu je nuda

Jsem toho názoru, že cestování by rozhodně nemělo být synonynem pro válení se u bazénu. Naopak by mělo přinášet vzrušení a nové objevy, které člověka obohatí. Nejen studenti přehlíží celou řadu evropských destinací, které jsou dostupné a mají co nabídnout, ať už jde o horskou turistiku či dechberoucí památky. Nebo tebe snad napadlo naplánovat tvůj další zájezd do Makedonie a Kosova, kde na tebe čeká panenská příroda, staré byzantské kostelíky a výborná kuchyně? A co třeba národní parky v Chorvatsku? Tato země si nezaslouží být pouze cílem lenošení na pláži. Zmíněníé destinace rozhodně nejsou jediné, které mají co nabídnout, a proto jsem tady s pár tipy na zajímavé poznávací zájezdy!

Tulipány, keltská historie a hrabě Drakula

Z vlastní zkušenosti bych doporučil Benelux a důvodem rozhodně není jen to, že jedním z mých oblíbených filmů je drama V Bruggách. Na poznávacím zájezdu do Holandska, Belgie a Lucemburska uvidíš neuvěřitelně mnoho. Vždyť tyto krajiny inspirovaly Rembrandta, Rubense či Van Gogha. Že tě dřeváky a sýry moc nezajímají?

Nevadí, co třeba hospůdka s pivem a kvalitní whisky? To však není jediným lákadlem poznávacího zájezdu do Irska a Walesu, kde si na své přijdou obdivovatelé ruin starobylých hradů a dalších historických staveb. Opět mohu říct, že mě Irsko uchvátilo víc než celý Londýn a Oxford dohromady. Tím však rozhodně neříkám, že Anglie za návštěvu nestojí.

Irsko

Trojici tipů si dovolím zkrášlit Rumunskem, které se až překvapivě často objevuje v různých seznamech nejzajímavěšjích evropských destinací. Sám jsem čest ještě neměl, ale památky a hory Drákulovy Transylvánie mohou být úchvatné. Koupání v solném jezeře může být zážitkem na celý život.

Za poznáním s partou a studentskou slevou

Zaujala tě možnost objevovat netradiční místa a podívat se tam, kam většinu typických dovolenkářů ani nenapadne zabloudit? Všechny výše vypsané destinace a celou řadu dalších můžeš jako student navštívit se slevou! Stačí pouze vědět, na jakou cestovní kancelář se spolehnout.

CK Mundo nabízí autobusové poznávací zájezdy pro mladé lidi – věkem nebo duchem. Nemusíš se bát vyrazit jako jednotlivec, na zájezdu se budeš cítit jak v partě kamarádů. Samozřejmostí je kvalifikovaný průvodce a zajímavý program těžící maximum z dané destinace. Majitelům studentské karty ISIC, mládežnické karty IYTC, učitelské karty ITIC a karty Alive přináší CK mundo slevu 7 % z ceny zájezdu. Podívej se na více informací a cestuj s lidmi na stejné vlně.CK Mundo

Baví tě kolo? Slevu můžeš využít také na cyklozájezdy. Takové objevování Toskánska spojené s pohybem na čerstvém vzduchu nemá chybu. V nabídce zájezdů pochopitelně nechybí ani vyloženě exotické destinace dostupné již letecky.

Připraven na cestu?

Klasické cestování za sluníčkem sice může někdy pohladit po duši, ale já ho zatím přenechám jiným. Cenově dostupné poznávací zájezdy po Evropě jsou pro mladého člověka dobrodružstvím, do kterého se vyplatí investovat. Cestovat za zážitky, památkami, kulturou a třeba i novými přátelstvími je skvělé o to víc, když můžeš jako student ušetřit. Neztrácej tak zbytečně čas a připrav se na cestu!

Komentáře k příspěvku